Basic Kodlarına CCS C Gömülebilir mi?

Başlatan xoom, 09 Ekim 2012, 16:40:26

xoom

Başlıktada sordugum gibi Basicte bir döngünün içine CCS C kodları yazılabilir mi?

ete

Basic derleyicisi CCS-C kodlarını anlarsa gömersin elbette. Ama basic haricinde anladığı yegane dil Assembly.

Ete

xoom

Şimdi Web Tasarım işinde Html kodları arasına Asp veye Aspx veya Php kodları include edilebiliyor.. Buna benzer bir uygulama yöntemi varmıdır diye merak etmiştim.. O zaman İş C Complier'da bitiyor. Farklı dilleri derleyebilen bir Complier'a ihtiyaç var ki.. öyle bişey sanırım yok:)

pwm.c

şimdi web tasarımla bunu karıştırma. çünkü web kodları derleyici kullanmaz, sistem üzerinden çalışır.
ayrıca web yazılım dillerini birbirine gömebilirsin ancak sunucu desteği olması gerekir. örneğin bazı php destekli sunucularda asp çalışmaz. sen istediğin kadar göm. yada bu php dosyalarını bilgisayar ortamında direk çalıştıramassın, bunun için sanal sunucu kurman gerekir. ancak html dosyaları direk çalışır.

pic derleyicilerinde birden fazla destekli hiç görmedim ama elbette yapılabilinir. şuanda hepsi asm derleyicisi olan mpasm yi destekliyor.

bu arada, zaten CCS kullanıyorsan PBP'nun yüzüne bile bakmassın.:) gömmeye hiç ihtiyac bile duymassın.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

xoom

Hocam CCS 'de kendi çapımda bişeyler yapıyorum artık fakat sıkıntım başkaydı.. Önceden yapılmış bir basic devresine ait kodlarım var ve bu kodlardan hiç birşey anlamıyorum o yüzden sıfırdan o kodları CCS 'de şuan yazamayacağım için İçerisinde ufak CCS kodları yazıp istediğim 1-2 çıkışa bilgi aktarmam lazımdı.. o yüzden sormuştum .. olmayacağını anlayınca.. araya ufak bir Pic devresi ekleyip işi CCS de çözmeye çalışıyorum..

pwm.c

Alıntı yapılan: xoom - 11 Ekim 2012, 20:27:00
Hocam CCS 'de kendi çapımda bişeyler yapıyorum artık fakat sıkıntım başkaydı.. Önceden yapılmış bir basic devresine ait kodlarım var ve bu kodlardan hiç birşey anlamıyorum o yüzden sıfırdan o kodları CCS 'de şuan yazamayacağım için İçerisinde ufak CCS kodları yazıp istediğim 1-2 çıkışa bilgi aktarmam lazımdı.. o yüzden sormuştum .. olmayacağını anlayınca.. araya ufak bir Pic devresi ekleyip işi CCS de çözmeye çalışıyorum..
o bahsettiğin kodları ver bir inceleyim. eğer çok uzun değilse CCS ye dönüştürebilirim.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

skara1214

ccs c kodunun assembly karşılığı var onu alıp gömebilirsin

ete

Arkadaşlar cevabı vermişler. Direk CCS kodu Basic içine gömülemez. Basic içine ya bir BAS dosyasını INCLUDE edebilir yada bir ASM dosyasını  gömebilirsin. Başka yolu yok.

Ete