skorboard

Başlatan ~ENES~, 19 Ekim 2012, 22:17:19

~ENES~

sayın ete hocam ben ds1302 ve 16f628 ile skorboard devresi yapmayı istiyorum fakat yeterince yazılım bilgim yok devreyi açıklarsak şöylee olmasını istiyorum dakika ve saniye olacak 74hc 595 gibi bir sürücü ile olabilir sadece dakika ve saniye ayarlanabilecek ve ayarlandığı yerden çalışmaya başlayacak yardımlarınızı bekliyorum saygılar....
ALLAH'a teslim olmuş bir insan ! Ne sultan tanir , ne sadrazam !

~ENES~

yardım için sağolun ama rtc olması gerekli çünkü dakika ve saniyede kayma oluyor :(((
ALLAH'a teslim olmuş bir insan ! Ne sultan tanir , ne sadrazam !

F®T

rtc dede kristalin ısıdan etkilenmesi sonucu kayma sorunu oluyor.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ete

Aşağıdaki linki display sistemi açısından incele. Benzer şekilde bir display sistemi kurabilirsin.
Ds1302 yerine ds1307 kullan. Nasıl kullanıldığı konusunda program örneklerim mevcut. Mesela matrix saat projesi yada haftalık timer projesi. Bunlarıda incele. Sonra birleştir yap projeyi takıldığın yerde yine sorarsın.
http://etepic.com/index.php/topic,5.0.html

Ete

Enes Vefa

sayın ete hocam bana 16F84 entegresiye yapılmış skorboard devresi yazılımlarına ve kotlamalarına ihtiyacım var devrede 3 buton 2 displaylı olacak 1. butona basınca 1 er artacak 2. butona basınca 2 şer artıcak 3. butona basınca 3 er artacak sekilde bir devre gerekiyor yardımcı olurmusunuz (ISIS VE MICROCODE STUDİO KODLAMASI)

ete

Bu mesajdan şu anlamı çıkartıyorum. Bu işi ben beceremiyorum sen bana bunu yaparmısın?
Şayet böyle düşünüyorsan yapamam derim. Kimseye sıfırdan proje yapmam bu benim prensibim.
Ücretini ödersen elbette yaparım. Ama hemen belirteyim hiç bir şey ödemeden tercihim  işi sana yaptırmak. Bu nedenle oturup çalışmaya başla ve bir şeyler ortaya koy takıldığın yeri sor. Yoksa bu şekilde olmaz.
Ayrıca şunuda belirteyim 16F84 ile skorboard projesi yapılmaz. Çok az hafıza kapasites var yetmeyebilir. Gerçi skorboard demişsin ama hiç bir kriter belli değil. Konunun iyi anlaşılması için zaten bir şema ya ihtiyaç var. Oradan kaç display  olacak kim neyi gösterecek bilebilirdik. Ona göre tahminde bulunur daha kesin işlemci yeterlimi değilmi söyleyebilirdik.

Ete