E

Site Hakkında Bir soru

Başlatan Erata, 04 Kasım 2012, 05:13:55

Erata

Öncelikle  Herkese Selamlar 

yaşım 53  Emekliyim ve halen elektronik ile  ve yazılımla ugraşmaktayım

uzun zamandır ete hocanın konularını bir cok yerde takip ediyordum
ve boyle bir site actıgını tesadufen bugün gördüm ve uye oldum

ama ;

Ben pic basic (PBP) yi bırakalı çok oldu
önce ccs c ye simdide mikroc ye  gectim siteyi söyle bir dolastım
genellikle basic konuları var  ben aklımda kaldıgı kadarıyla ETE hoca kadar olmasada  basicde  de yardımcı olabilirm
fakat konum mikroc  oldugundan  ve bu konuya yogunlasmayı daha cok isterim

C ile ilgli konular yayınlamam  site yapısı  açısından sakıncalı olurmu bilmiyorum

bu konuda yoneticilerimizin fikirlerini bekliyorum

teşekkürler 

herkese kolay gelsin

ete

Aslında sitenin kuruluş amacı Basic üzerine tartışma ortamı yaratmak ve basic in derinlerine inmek idi. İster istemez konular Genel olarak ele alınıyor. Tabiiki çoğunluk basic üzerine ama zaman zaman üyelerimiz işin içine c dilini, asm yi de bulaştırıyorlar. Burada benim fikrim basic üzerinden devam etmek ama çok isterseniz "Diğer Diller yada derleyiciler" başlığı açarım oradan devam edersin.
Başlığı şimdi açıyorum. Ayrıca konu başlıklarınıda açıyorum. Sen ilgili olduğun başlıktan konu açıp devam edersin.
Ete

Erata

Çok teşekkür ederim hocam  inşallah gerekli olacak arkadaşlara  yardımcı olabilirim
çok uzunca bir süre PBP ile ticari olarak yazılım yaptım 
80 li yıllardan beri PC ile ugraşırım  ozamanlar pic yoktu tabi  PC de gwbasic  ile basladım sonraları visual basic 
ve şimdide C diline merak üzerine gectim  belli bi yere geldim  sayılır ama tabi benimde takıldıgım birçok yer oluyor
ama çok iyi bir araştırmacıda sayılırım  takıldığım yeri araştırıp bulurum

ilgi ve alakanıza tekrar teşekkür ederim

xoom

Forumda CCS C ile ilgilenen sayılı kişilerden biride benim.. bende ETE Hoca ve Forumdaki Çok Değerli arkadaşların bilgi birikimlerinden çok faydalandım.. Forumda bende CCS C ile ilgili soru sormuyordum forumda Basic Dili hakim olduğu için şimdi Ete hocanın açmış olduğu kısımdan ve Erata hocamızdan birşeyler öğrenebiliriz.. Hayırlı olsun..