LED TABELA YARDIM

Başlatan bahdiyarusta, 02 Şubat 2013, 11:11:16

bahdiyarusta

arkadaşlar bi prpjem var ama yazılımda çok ıyı değilim içinden çıkamıyorum bi fikir verecek arkadaşlar var mı?   konu şu; 8 tane buton olacak her butona bastıgımda ledlerde farkı yazılar yazacak. mesela dukkana koyacam sabah gırınce 1 e basacam acık yazacak oglen 2 ye basacam yemekteyız yazacak aksam kapalı gıbı olmasını ıstıyorum ama beceremedım ... yardımlarınızı beklıyorum ... kullandıgım dıl esemblly basıcten çok az anlıyorum onun ıcın çıkamadın ıcınden ....fıkrı olan yardımcı olsun lutfen ......   şimdiden teşekkurler....)
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

haberlesme

http://etepic.com/index.php/topic,836.0.html   bu adresteki projedeki kayan kısmını çıkarıp buton ekleyerek istedigini yazdırabilirsin diye düşünüyorum istersen dediğin yazılar kayarakta yazdırabilir.

bahdiyarusta

bu örneğe daha önceden inceledim ama hocama yazılım konusunda çok acemıyım ordakı kodları anlayamıyorum ben eseblly dılınde yazıyorum .....
                  - 66 -

haberlesme

baydiyarusta,

Forum bir basic forumudur ve kodlarda tahmin edersin ki tamamen basic kodundan oluşmakta bilen arkadaşlar vardır.Bende assembly dilinde bazı şeyleri yapabiliyorum ama bu dedigini assembly de yapcak kadar bilgim yok basicteki örnek çok güzel bir örnek geliştirebilir ama senin istedigin derecede yardımcı olabilir mi kimse bilmiyorum 15 günlük bir tatil yolculugum olucak eger çok acil degil beklerim dersen elimden geldigince yardım etmeye çalışırım.Başkada elimden bişey gelmez

sinancnc

Amaç öğrenmekten fazla kullanmaktan diyorsan ankara konya sokakta bu işi yapan tabelalalar var senin mal edebileceğin fiyatlara bulabilirsin diye düşünüyorum ama öğrenmek diyorsan tabiki eğitime harcanan para boşa harcanmış denemez..
Paylaşmayı seven insan toprak olup gitmez. Bir şeyler bırakır...!

haberlesme

Ben burda farkındaysan paradan falan bahsetmedim bir iş yapmak istiyorum nasıl yaparım demişsin bende dedim ki müsait oldugum zamanı beklersen bu işi gerçekleştirmene yardımcı olurum dedim sadece çünkü kodlar program ete hocamıza aittir benim sana yapıcagım işte o kodlardan değiştirme olucaktır.Bu sebepten dolayı baştan aşağı kendi bilgimle yazmadıgım hiçbirşeyden bir para karşılığı beklemem bu hem forumda gerçekten emek harcayanlara ve Ete hocamıza saygısızlık olur ben sadece yardım ederim işin görülür.yanlış anlaşılmasın.

bahdiyarusta

evet arkadaşlar ögrenmek lazım o zaman şu kodlarla bı yardımcı olun yol gösterın ben devamını getırmeye çalışayım o zaman  bu programa gore DATA @0," 66 ELEKTRONIK BAHADIR KARAKOC   05442038451  LED TABELA . KAYAN YAZI  ",5 buraya ne yazarsam o yazı kayıyor .bu programa buton eklemek ıstıyorum mesela 2 buton 2 farklı yazı kaysın gıbı kodu nereye nasıl yazmam laaazım acabaa
                  - 66 -

haberlesme

şuan ele aldıgın program yanlış hatırlamıyosam Mucit23 adlı üyenin projesidir.Gerekli bilgiyi ancak o veya Ete hoca verebilir Eeeprom hakkında benimde pek bilgim yok ilgileniceklerdir görünce kolay gelsin.

bahdiyarusta

tmm dır ... saolasın ETE hocamdan cevap beklıyorum ....
                  - 66 -