farklı bir hareket sensörü bulmam lazım yardm

Başlatan bahdiyarusta, 24 Şubat 2013, 22:14:02

bahdiyarusta

arkadaşlar kapının önüne biri gelince bir zilin çalmasını istiyotum ama bunu haraket sensörü ile değilde başka bi şekılde algılamam gerekıyor  ...  yani basıt bı yontem bulmam lazım .... ben şöyle bi şey düşündüm mesela herkezin üzerinde bi metal vardır şöyle basit bi metal sensörü koysam kapının  önune  biri gelince metali algılasa ve zil çalsa diyen düşündüm ama metal sensör devresi kaç m. den algılar bilelem farklı fikırlerinizi bekliyorum teşekkurler... :-\
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

sinancnc

Ultrasonik hazır mesafe algılama sensörleri var onlardan kullanırsan kapıya ne kadar yaklaşınca zil çalacak onuda ayarlayabilirsin..
Paylaşmayı seven insan toprak olup gitmez. Bir şeyler bırakır...!

sinancnc

Paylaşmayı seven insan toprak olup gitmez. Bir şeyler bırakır...!

bahdiyarusta

olur ama hazır bi sensör kullanmama lazım en basitten bu işi bitirmem lazım daha farklı bi şey
                  - 66 -

İlyas KAYA

Bahtiyar bey;

Hazır olarak satılan paspas sensörü kullanabilirsiniz yada paspasa kendinizde bir kontak yapabilirsiniz.

http://www.bircher.com.tr/paspas.html

Sanırım servis minibüslerinin basamaklarında da kullanılıyor ve sanayiilerden temin edilebiliniyor.

Saygılarımla
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

bahdiyarusta

olabılr ama işte hazır bi şey olmaycak haraketi bnm yptığım bi şeyın algılaması lzmm
                  - 66 -

İlyas KAYA

Öyle ise fotosel kullanabilirsiniz.
Hareket olarak değil de aradan geçen olduğunda çalışabilir.

İnfrared Bariyer Devresi olarak geçer. İnfrared Alıcı ve Verici devreden oluşur.
Aradan geçen herhangi bir nesne iletişimi kestiğinde kontak verilir.

Ek olarak buradaki sensörlere göz atabilirsiniz.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

bahdiyarusta

- 66 -