Kesme ve lcd kullanım sorunu

Başlatan torlaktr, 12 Mart 2013, 22:39:11

torlaktr

Ete hocam dedıgınızı uyguladım fakat sınyalım hala çıldırmış gıbı oluyor musayıtsenız proteus dosyaları burada bı bakabılırmısınız acaba
http://www.yukletr.com/download.php?file=b62a09fb28a30f0ba08d00547e766bc9

ete

Dediğimi uyguladığını pek sanmıyrum. Üstelik programında ADC okuma bile yer almamış.
Her neyse gördüğüm yanlışları düzelttim.
İlişiktedir. Programı nerede yazıp nasıl derliyorsun. Neden Text uzantılı geliyor programlar.
Neden sigorta ayarı hiç yok neden Kristal frekansı programda belirtilmemiş.

Ete.

torlaktr

Ete hocam dediğinizi uyguladım
Mcs de derlıyorum fakat şöyle bir şey söz konusu benım mcs de o sıgorta kısımlarını yazınca derlemıyor hata verıyor text uzantılı gelmesı şundan sebebıyet dırek notpat e atıp oradan atıyorum buraya
Ayrıca rar dosyasını ındırdım fakat sınyal aşırı tıtrıyor basla dongusune zaman yazınca pauseus bıle yazınca benım sınyalım aşırı derecede sağa ve sola tıtrıyor bunun sebebı ne olabılır orada adc ölçtürmek ıstıyorum fakat sonuç negatif

ete

Titreme sebebi gayet açık. Kod gecikmeleri senin sinyal şeklinde etkin rol oynuyor ve işlemci hızı buna yetmiyor demektir.
Sinyalin bir fazı kısa bir fazı uzun oluyor. İşlemci hızını artırırsan biraz daha titreme azalır diye düşünüyorum. Ama süreler çok kısa. Daha iyi netice almak için ASM de yazmak gerekebilir.
Derlemede ki hatalara gelince başlangıç kısmını okudunmu?

http://etepic.com/index.php/topic,300.0.html

Ete

torlaktr

Ete hocam bende açıkcası öyle düşündüm hızdan dolayı dedım ve lcd komutları asm ıle yazsam galıba daha ıyı olur diye düşünüyorum çünki basic de lcd komutları gecikmeleri arttırıyor ondan sebebiyet oluyor sanırım ve işin kritik noktası ben asm bılmıyorum :) evet okudum ete hocam benım pc ıle alakalı bır sorun oldugunu dusunuyorum
İşlemci olarak ne kullanmamı önerirsiniz peki daha hızlı netice alabılmem ve sorunu basic de çözmem için ?

ete

Şayet kurtarırsa 16f887 deneyebilirsin. 8 mhz dahili osc si var. Yetmez ise 18f serisinde bir işlmci kullanarak pll ile gerekirse 48 mhz ye kadar çıkabilirsin.
Ete

torlaktr

ben 18f serisine geçeyim en iyisi daha hızlı olur ben deneme yapıp tekrar bilgilendiririm seni teşekkür ederim iyiki varsın :)