smd pic programlamada hata

Başlatan dedim, 31 Mart 2013, 16:09:26

dedim

ete hocam bir zamanlar bana göndermiş oldugunuz dijital lpg göstergesi devresinin 16f88 smd olanını yapmak için kolları sıvadım.smd plaketi  çizdim.bastım.pici programlayacagım zaman hata ile karsılastım.oda söyle bir hata

Erase PIC -finished
Start to program FLASH## 920 error(s)
Start to program ID - ok
Start write Configuration - ok

ete hocam yardım edebilirmisiniz.yazılımın acık kaynak kodu olmadıgından dolayı hangi  satırda ne hatası var göremıyorum.tekrardan düzenleyip smd pic ile calısabilecek hale getirebilirmisiniz?

ete

Program entegrenin SMD yada dip kılıflı olmasına göre yazılmaz ki. Bu bir kılıf meselesidir. Program hepsine uyar.
Sorunu başka yerde araman gerekiyor.

Ete

dedim

dıp yada smd olması degiştirmiyorsa sigorta ayarlarından dolayı olabilme ihtimali varmı ben göndermiş oldugunuz yazılımın sigorta ayarlarına hiç dokunmadan pici  programlayyayım diyorum ama olmuyor.devreninde baska bir yerle ilişkisi  yok.sadece besleme kısmında 7805 ve 100nf kondansatörler var bunlar programlamayı etkiler mi?

dedim

hocam birde semada 4 nolu bacaga baglı bir ucu +5v da 10k lık bir direnç var smd cizim yaparken ben buraya direnç eklememişim.bu sorun olurmu pici  programlamak için???

ete

10K program çalışırken lazım olan pullup direnci. Programlamada aksine zararı olabilir. Bağlamadığın daha iyi.

Ete

dedim

ustam rica etsem bana göndermiş oldugunuz dijital lpg göstergesi depof88.hex yazılımının 2*8 lcd ye göre olanını gönderebilirmisiniz??bendeki  su anda 2*16 lcd ye göre.ben bunun kutusunu  küçültmek istiyorumda 2.8 lcdye göre karakterler eksik cıkıyor.rica etsem yapabilirmisiniz.