3

Bakır aşındırma

Başlatan 3mZ, 25 Eylül 2011, 14:05:24

3mZ

Merhaba arkadaşlar sizlere dün denediğim ve mükemmel sonuç aldığım bakır aşındıramayı paylaşmak istedim. Normalde 3 kapak tuz ruhuna 1 kapak perhidrol oranı ile bakırımızı aşındırırız fakat bildiğiniz üzere perhidrol phalı bir kimyasaldır ve dibinde azaldığında kıyamazsınız hemde erinirsiniz gidip almaya eczanede satılır ama bir semtte her eczanede bulunmaz bu yüzden deneyim ve ele değdiğinde iyide kaşındırır.

Dün gittim marketten koleston marka bayan saç boyasının yanında verilen suyunda aldım üzerinde normal olan yanı %6 yazar ve peroksit yazar 0,50 tl ve 3 kapak tuzruhuna 1kapak ekledim ve eskisinden daha çabuk eritti ve mercekle yollara baktığımda eskisinden daha güzel sonuçlar aldım eğer denemek isteyen varsa gönül rahatlığıyla deneyebilir.

aytekin

merhaba medikalcilere giderseniz saf perhidrol litresi 6 tl ye alabilirsiniz.

3mZ

Aytekin

Söz konusu burada perhidrolün ucuz yada pahalı olması değildir amacımız burada birşeyler paylaşmaktır bilgi hazinedir ve paylaştıkça çoğalır. İşyerimde zaten 65 litre perhidrolüm var litresini 4 küsür tlden almıştım. Niyetim belki sen şehrin içindesindir ama urfadan kilisden maraşdan sıkıntı çekip  malzeme almaya gelen var buraya ne kadar yardımlaşırsak okadar büyürüz. Beni sakın yanlış anlama niyetim seni kırmak değil sadece durumu izah ediyorum.

saygılar
3mZ

kotan04

zekibayram

ilginç bir bilgi..ilk fırstta deneyeceğim..paylaşımın için teşekkür ederim

İlyas KAYA

Evet zaten perhidrol'ü boya öncesinde saç rengi açmak için kullanırlar.
Boya setinde hidrojen peroksit olması bu sebepledir ve perhidrol ile saç ağartıcı aynı şeylerdir.

Hiçbirini bulamayanlar bakkalardaki "PORÇÖZ" ile de yapabilirler.
Porçöz'e herhangi bir katkı katmıyorsunuz. Direk içine plaketi atıyorsunuz.
Biraz geç çıkarsa da iş görüyor.

Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

zekibayram

porçöz  haa...bunu öğrendiğim iyi oldu..biraz geç derken  çok zaman alıyormu...süper bir bilgi paylaşımınız için teşekkürler