Lehim potası kullanımı

Başlatan kgguler, 29 Eylül 2011, 16:03:47

kgguler

7*5 boyutlarında tek tarflı delik içi kaplamasız kartta pota uygulaması yapmak istiyorum.Bildiğim kadarı ile profesyonel sistemlerde ön ısıtma,dalgalı lehimleme ve soğutma işlemleri uygulanıyor.Nette aradığım potalar,lehimi eritme işlemi yaptıtan temostatlı potalar.Bunlar geçekten iş görür mü.Ayrıca kullanımda nelere dikkat etmek gerekir.Kullanan üyelerimizin tecrübelerininden faydalanmak isterim.

mierdogan

Kartı elek tarzı bir şeyle potaya indirmeniz gerekiyor ayrıca kartın sadece bakır yüzeyine tamas etmeli diye biliyorum sadece.
Daha önce hiç kullanmadım...
"Doğal bir esin arzulu bir isteğe dönüştüğünde, insan hedefine dev adımlarla ulaşır..."

kgguler

Nette satılan potalardan bir tane edindim.Kartın altını flaxladım.potaya daldırdım.Sarkıtlar oldu.Daldırma süresini farklı zamanlar için denedim.Sonuç yine de tatminkar olmadı.Koyu tarzda sıvı pasta buldum.Onunla yaptığım denemelerde sonuç biraz iyi olsa da çok fazla miktarda kalıntı kalıyor.Temizleme yapıncaya kadar geçen zamanda havya ile 2-3 kart lehimliyorum.Yani bir faydası kalmıyor.Gözden kaçan bir ayrıntı var ama ne.Onu bulamadım.