ilginç bir şey

Başlatan bahdiyarusta, 31 Mayıs 2013, 23:02:05

bahdiyarusta

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yoCBORXzOqU#!    arkadaşlar bu videodaki olay nedir . nasıl olur yapılır mı geliştirilir mi fikri olan war mı yenı gördüm şaşkınlıkla izledim ...
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

F®T

İlginç olan pek birşey yok aslında olay enerji transferi ile ilgili.aslında hergün otobüse binerken yaşadığın bir olay.rRFID kartlarda bu mantıkla çalışıyor.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

cevat

Yok be kardeşim...    " İNANMAYIN BÖYLE ŞEYLERE "  milletin aklını alıyorlar, olur mu? öyle şey...

Hangi enerji... hangi transfer...  Otobüslerde kullanılan  kartın teknolojisi MIFARE Kart'dır. kartın içinde indüksiyon bobini, mikrochip ve anten vardır. okuyucuda ise gene bir indüksiyon bobini ve alıcı vardır.
kart, okuyucuya yaklaştırılınca okuyucuda duran indüksiyon bobinleri karttaki bobini indükleyip, kart üzerinde çipin çalışmasını sağlayan voltajı oluşturur. çip görevini yapar, kartın içindeki dahili antenden ise yayını yaparak okuyucunun içindeki alıcı okuma işlemini gerçekleştirir. Bu işlemler çok düşük akım gücüyle yapılıyor, böyle dc motor filan döndüremez...

Bakırın ucuna iki tane krokodil bağlamış dc motor döndürüyor, inanmayın öyle şeylere... şaka oyunları bunlar...

Aşağıda bir tane var...

http://www.youtube.com/watch?v=skAePZGgpAA#

F®T

vay be teknoloji gelişmiş bizim haberimiz yok  :)
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

bahdiyarusta

tamam arkadaşlar cevatın videosu biraz kandırmaca ama benım ki tamamen adam açıkta yapmış heryerını gösterıyor. bu olabılır mı acaba garcek mı??
                  - 66 -

rexo

Bahdiyarusta,

Yapılan çok basit bir düzenek, siz bu düzeneği yapıp çalışıp çalışmadığını forma yazarsan gerçek ortaya çıkmış olur,

F®T

Adam enerji transferi ile tv pc calistiriyor. Su an cepten mesaj yolluyom
enerji Trasfer yapiyorum

bahdiyarusta

:):) peki yapacağım anlayacagız ama önce o güçlü mıknatıslardan bulmam  lazım bulup yapacam .)))
                  - 66 -

bahdiyarusta

bunun çalıştığını varsayarak diyorum . çıkışa voltaj werebılır ama gücü çok düşük olacaktır bence...
                  - 66 -

canteknik

Nikola Tesla büyükçe bir tesla bobini yapmayı  ve bununla dünya etrafında elektirik kalkan (manyetik alan) oluşturarak   dünyada elektrikli aletlerin kablosuz çalışmasını sağlamayı  hedeflediğini okumuştum  :)

rexo

Alıntı yapılan: bahdiyarusta - 01 Haziran 2013, 11:02:22
:):) peki yapacağım anlayacagız ama önce o güçlü mıknatıslardan bulmam  lazım bulup yapacam .)))

Harddisk içinde aradığın mıknatıs var zaten yapanda harddisk mıknatısı kullanmış,

J3urak

Ben proje ödevi olarak yapacaktım ilk videodaki düzeneği. İlk başta denedim defalarca kaç tane bobin sardım bilmiyorum ama 0,01 V bile göremedim. Sonra araştırdım hocaya falan sordum. Videoyu izlettim. Aldığım cevap hep aynı manyetik alanı kesecek bir hareket olmadığı sürece gerilim üretilemez oldu.

bahdiyarusta

hareket ettırmek lazım o zaman
mıknatısı o zaman tabı uratır
onu denedişm
                  - 66 -

cevat

Alıntı yapılan: bahdiyarusta - 01 Haziran 2013, 14:10:37
hareket ettırmek lazım o zaman
mıknatısı o zaman tabı uratır
onu denedişm

İCAT ÇIKARTMA  !!!   , İCAT ÇIKARTMA !!! :D :D :D