Dot-Matrix Ledler ile çalışan Saat

Başlatan ete, 30 Eylül 2011, 10:08:47

perlit

proteus,evet 4 display olarak mümkünse,resime gelince displayları göstermek icindi,
program değiştirmedim   

xc10

Arkadaşlar buda benden olsun devre  denenmedi  ete hocanın 8x8 dot matrix saat devresidir,devreye rf kumanda ekledim isteyen istediği gibi yeniden dizayn edebilir.

kuylus

rar ların içinden uzantısı farklı bir dosya çıkıyor nedir bu  ben çözemedim   yani nasıl  bakılacak dosyanın içeriyine

xoom

Proteus 8.0 sürümü yuklemelisiniz acmak için.

xc10

Arkadaşlar devreyi denemedim.Deneyen arkadaş olursa yazsın buraya ,benim bu aralar pek vaktim yok.

xoom

xc10 Çizdğiniz devreyi dotmatrix boyutlarına dokunmadan en ufak plaket boyutunda çizimine ihtiyacım var. Başka bir amaç için kullanacağım elinde daha ufak boyutlarda çizilmişi varmı. tekrar çizmek istemiyorum.

xc10

Buna yakın bir şey var incele gerekli değişiklikleri yap.Kolay gelsin.

MS_59

buda yeni saatim öncekinden farkı derece ondalıklı ve noktalar yanıp sönüyor umarım beğenirsiniz
hex ve isis ekteki dosyada

http://www.youtube.com/watch?v=WBx75gmdiQg#
mehmet

kuylus

5x7 devre çizimi devreyi bastırıp denedim ve  çalışıyor, sadece  devreye pili takmaz iseniz zaman ilerlemiyor  ekran 00 : 00 olarak bekliyor

kuylus

kuylus

PCB ön kısım

kuylus

yusuf.ozyer

hocam çok güzel bir proje ete hocamla proteus hocamın ellerine sağlık bir şey rica etsem bende ortak anot display mevcut ne gibi bir değişiklik yapılması gerekir kullanmam için

ete

Matrixlerin ortak uçları ULN2803 ile sürülüyor devrede sende UDN29xx (tam numarayı hatırlayamadım) ile sürülmesi gerekir.
595 lerin çıkışınıda ya terslemek (her birine ULN2803 bağlamak sureti ile ) yada programdan çıkışları negatif lojiğe çevirmek gerekir.

Ete

yusuf.ozyer

yani fazla  şansını zorlama diyorsunuz  :D
en iyisi ortak katot dot matrix alayım hiç zorluk çıkartmayım kendime