Dot-Matrix Ledler ile çalışan Saat

Başlatan ete, 30 Eylül 2011, 10:08:47

zeus48

Ete hocam mrb . dediklerinizi yapınca  +65,5 den yukarısına gösredi sorun yok . Ama 2 derece yüksek gösteriyor. Yardımcı olabilecekmisin ?

ete

Yüksek gösterme tamamen sensörün bulunduğu yer ile alakalı. Karta direk monte etmiş isen entegrelerin ve özellikle voltaj regülatörlerinin ısısını algılıyor sensör. Saat devrelerinde sensörü yaklaşık 20-25 cm kablo ile kutu dışına taşıyın.
Ete

zeus48

Tşk üstad haklıymışsın, bunu düşünmeliydim

F®T

kutu dışına taşımadıktan sonra çözümü olmuyor.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

xoom

Elinize Sağlık..Güzel bir saat olmuş.

kuylus

MS_59

kuylus nickli arkadaşın isteği üzerine daha önce yapmış olduğumuz 8x8 matrix saati 5x7 matrix'e çevirdim
dosyaları ektedir
yanlız videodaki görüntü 8x8 matrix saatin görüntüsü yüzden  karakter araları açık görünüyor

https://www.youtube.com/watch?v=JTXLN8ujT4E
mehmet

perlit

proteus arkadaşım, bu uygulamayı 4 adet 8x8 dot ile çevirebilirmisiniz.

ete

Devrenin orjinali zaten 8x8 olarak hazırlanmıştır ve önceki sayfalarda yer almaktadır.

Ete

perlit

hocam,benim demek istedim matrixler 8x8 ama, yazılımı 5x7 icin,proteus arkadaşımızın yaptı gibi.

ete

Ya ben senin dediğini anlamıyorum yada sen benimkini.
Ben diyorumki bu proje önceden 8x8 matrix ledler için hazırlandı. Proteus o projeyi şimdi yeni olarak 5x7 matrix ledlere göre yeniden düzenlemiş. Sonuç olarak sana 8x8 ler ile çalışan program lazım ise önceki sayfalara bakarsan bulursun.

Ete

perlit

ete hocam, şu resme bir göz atarmısınız ne demek istedimi anlayacaksınız.

ete

Devrenin gerçeği önümde çalışıp duruyor böyle bir sorunu yok. Mutlaka isis veya başka bir sebepten dolayı bunu yapmıştır.
Hangi programı kullandın birde onu belirtistersen ayrıca bakalım.

Ete

MS_59

perlit
biz daha önce ete hocamla 5 adet 8x8 matrix ile yaptık bu saati sen ise
Alıntı yapılan: perlit - 08 Aralık 2013, 23:17:34
proteus arkadaşım, bu uygulamayı 4 adet 8x8 dot ile çevirebilirmisiniz.
yani bizim yaptığımız saati sen 4 display olarakmı istiyorsun
birde yolladığın resimdeki devre bizimki değil kullandığı RTC bile farklı 36. mesajdaki  sonmoikan isimli arkadaşa ait ama programı değiştirmişsin galiba

mehmet

kuylus

5x7 matrix saat pcb çizimi bitti  en ufak  5x7 kullanarak çizdim bakalaım 2-3 adet bastırıp  son durumu görmem lazım  hatalar çıkarsa  onlarıda düzeltip buraya eklerim devre oldukça ufak oldu  isteyen olursa daha büyük 5x7 içinde çizip eklerim siteye

Kuylus