lm2576 ilk enerjilenmede 20 volt çıkış veriyor

Başlatan F®T, 30 Temmuz 2013, 01:07:37

F®T

arkadaşlar devre girişi 11.1 volt lipo pil ile besleniyor.ama ilk enerjilenmede 20 volt gördükten sonra 5 volt fix veriyor buda işlemcinin bozulmasına neden olur.bunun sebebi nedir.şema aşağıda.smd lm2576 smd 220uh bobin ss36 recovery diod kullandım.

"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

F®T

arkadaşlar ne  yaptı isem açılışta voltun bir an yüksek çıkma olayını çözemedim.bunun normla olduğunu devrenin açılışta bu şekilde tepki gösterdiğini ve ölçü aletim anlık pikleri hassas olarak gösterdiğinden kaynaklandığına kanaat getirdim.çıkışa led bağladım bu parlamaya ledde rastlamasım.işlemciyi takıp çalıştırdım şu ana kadar bir sorun yok.bu konu ile ilgili deney yapacak yada bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.normal ölçü aleti ile bu olay görülmüyor.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

rexo

Çıkışa 1 ad led bağlayın yani ilk açılımalarda yük ile açılsın bakın bakalım 20v okuyacakmısınız bana göre okumamanız lazım,

F®T

teşekkürler ama zaten led takıp denediğimi dikkatli okursanız yazmıştım.

rexo

Alıntı yapılan: F.T - 30 Temmuz 2013, 14:14:24
teşekkürler ama zaten led takıp denediğimi dikkatli okursanız yazmıştım.

Ledi takıp denediğinizi okudum ancak led var iken yine ilk açılışta 20 V okuyormusunuz  bunu öğrenmek istiyorum?

pwm.c

Ben Bu entegre ile birtane PIC bozmuştum. çıkışa ayrıca LC flitresi eklemen gerekiyor.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

F®T

tabiki ledi taktıktan sonra voltaj aynı şekilde bi değişim göstermiyor. ;D

pwm hocam lc filtrede denedim fakat bu ilk enerjilenmede meydana gelen anlık pik yok olmuyor.ben vazgeçtim artık.sadece çıkışa tvs diod ve no load direnci takıcam şu anda bi sorun oluşturmadı.baba yadigarı liner 7805 taksak başımız ağrımazdı ne biçim iş anlamadım. ;D

est32

hoparlör gecikme devresi örnek alınıp basit birşey yapılamaz mı?

İlyas KAYA

Bu güne kadar 2576 ile PIC'in yada başka bir entegrenin bozulduğunu görmedim.
Sizin okuduğunuz gerilim kondansatörün deşarjdan şarja geçtiği andaki gerilim olmasın ?

Çıkışa bir tane 4,7uf lık kondansatör ekleyip dener misiniz.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!