F

PIC Programalayıcı Kit Hk.

Başlatan Federal, 14 Ağustos 2013, 12:36:50

Federal

Merhaba arkadaşlar herkeze kolay gelsin,

USB prgoramlayıcı yapmak istiyorum, ahaşam şaham şeyler yapmak için değil sadece kendimi geliştirmek için PIC16F84 , PIC16F877 entegrelerini programlayan kit arıyorum açıkcası elinizde kullandığınız paylaşıma serbest olan bu tür iki entegreyi programlayan basit kitleriniz var onlarıda paylaşabilirseniz sevinirim çok zor değilde basit önerdiğiniz devreler var ise paylaşımlarınızı bekliyorum..

muhsin kamer

Forumda bir tane var.
Alıntı yapılan: Federal - 14 Ağustos 2013, 12:36:50

paylaşımlarınızı bekliyorum..

Paylaşımları beklemeyelim,

biraz forumu araştıralım, kendimizi geliştirelim değil mi? beklemekle olmuyor...

Federal

Alıntı yapılan: muhsin kamer - 14 Ağustos 2013, 13:12:40
Forumda bir tane var.

Paylaşımları beklemeyelim,

biraz forumu araştıralım, kendimizi geliştirelim değil mi? beklemekle olmuyor...

Rica ettim kardeş eleştiri yapmak zorunda değilsin varsa vardır yoksa yoktur kasma bu kadar ok ;)

muhsin kamer

Tamam şampiyon, atarlanma hemen...

Sen alışmışsın kendine hizmet edilmesine, ver yiyeyim, ört uyuyayım durumuna... 

Biraz foruma bakınırsan, aradığını bulacaksın...

Haa gayret...

Bulamazsan tabii ki yardımcı olacağım.

Federal

Çok buldum kardeş ama uzun zamandır yapmadığım için mantığını yerleştiremedim kafamda en yatın ve en cok yorumlu bunu buldum

http://www.elektrotekno.com/about59637.html&highlight=brenner

bundada pic16f84 nasıl koyulur zif soketin üzerine onun tablosu yok bir çok pic programlıyor kalibresiz ama nereye yerleştirilir buna yardım et bari

muhsin kamer

Şampiyon nerelere gittin öyle...

Bu forumda vardı. Bir bakınsaydın keşke...

http://etepic.com/index.php/topic,1097.0.html   

Bu da ZIF soketsiz olanı...

http://etepic.com/index.php/topic,1098.0.html

Federal

Şimdi buna bakıyordum zif soketli olanı problem cıkartıor dediler diye baktım zif soketsiz dahamı mantıklı prensip olarak ıkısıde aynı sonucta

ete

Sen zif soketli olanı yap yoksa sıkıntı çekersin.
Ete

Federal

Buna başlıyım ben hafta sonu yapmaya sanırım sadece led ayaklarındaki dirençler değiştirilmiş ilave olarak birde bazı diyotlar bunların haricinde değişen birşey göremedim zaten devrede sorun cıkarsa tekrar o konu başlığında paylaşırım sizlerle üzerinde sabit duran pic i yine bu kart üzerindenmi programlıyoruz kendi soketinde o takıldı kafama sadece

ete

Üzerinde sabit duran pic bir başka programlayıcıda programlanmalıdır. Yakınlarında bir arkadaş bulup bunu yapman gerek. Değilse bir başkasından sana programlı bir pic yollamasını istemekten başka çaren yok maalesef. Bir başka alternatif seri porttan çalışan basit bir programlayıcı yapıp pici programlamak ancak bu tür programlar sanırım 18F serisini programlamakta zorlanıyorlar yada hiç programlayamıyorlar.
Hangi şehirde olduğunu açıklarsan belki birisi yardımcı olur diye düşünüyorum.
Ete

Federal

Trabzon'dan ikamet etmekteyim elimde seri port pic programlayıcı var yapmıştım bir sefer pic programladım kaldı o program ICPROG kullanıyordum bu arada acaba bu entegreyı programlarmı diye düşünüyorum sanırım her safhada USB programlayıcı biraz detaylı ve uğraşlı iş ama güzelde bir uygulama sitede trabzondan üyemiz varsa pic kullanan yardımcı olur inşallah ilk programlama konusunda.

ete

Önce ıcprog ile dne olmuyor ise yardım iste.
Ete

Federal

pwm.c

winpic800 ile JDM 18f2550 yi programlıyor ben denedim.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

Federal

Bir deniyeceğim 16F84A Test Read yaparken ilk bit 0 lanıyordu programda tam okumuyordı seriportlu kitimde arızalı olabilirm muhtemelen ilk seriportlu kıt yapcam baştan sonra usb yapcam.