OLED Display kullanımı

Başlatan kartal_0689, 30 Eylül 2013, 10:15:30

kartal_0689

Arkadaşlar Winstar' ın WEH002004A modelli Kırmızı OLED Displayinden aldım. Datasheetlerinde standart LCD ile aynı özellik ve pin yapılarına sahip olmasına rağmen
çalıştıramadım. Daha doğrusu karakterler soldan sağa doğru değil tam tersine yazıyor. Bilen yada daha önce kullanmış birisi var mı. çalıştıramadığım lcd datashettlerini gönderiyorum.

i.soran
TURKEY/ANK

Mucit23

Bi resim olsaydı iyi olurdu. Belki çip seti farklıdır. LCD nin 20. Sütününa bir harf basmayı dene bakalım nerde çıkacak?
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

kartal_0689

20. sutuna G harfini bastım doğru çıktı. Hatta farklı yerlere de bastım orada da doğru çıktı. Birşey denedim. lcd_out yapıp metin yazdığım zaman sadece ilk harfini alıyor. Ancak tek tek gönderdiğim zaman hepsi çıkıyor. Yani şöyle;

lcd_out(1,1,'T');
lcd_out(1,2,'e');
lcd_out(1,3,'s');
lcd_out(1,4,'t');

Normalde;
lcd_out(1,1,'Test');

olması gerekir. Ancak olmuyo. Bi çözümü var mıdır?;
TURKEY/ANK

fatih88

kartal kardeşim yukarida yazdıgın komutta harfleri karakter olarak yazdırmışın ama aşagıdaki yazdıgın komut string ifade sen bunu karakter olarak yazmaya çalışıyorsun lcd muhtemelen sadece t yazıyordur programda bide şu satırı dene
lcd_out(1,1,"test")sorunun çozulecektir string ifadelerde çift tırnak (" ")kullanmak zorundasın umarım çalışır
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

kartal_0689

Doğrudur ancak MikroPascal' da komut bu şekilde çalışır. Yani ( ' ') tek tırnak arasına yazılır. PicBasic' de çift tırnak pascal' da tek tırnaktır.

i.soran
TURKEY/ANK

BEST

WEG010016 WİNSTAR GRAFİK DİSPLAY KULLANAN VARMIDIR ARKADAŞLAR, BEN BASİC VE PROTON DA  İSTEDİĞİMİ YAZDIRAMADIM HARFLER BİTİŞİK ÇIKIYOR, KARAKTER OLANINI DA BULAMADIM , BİLEN VARSA NEREDE VAR SÖYLEYEBİLİR Mİ ,WEH 01602 KARAKTER OLED LCD VEYA  WEH 02004