uyarıcı lamba pwm

Başlatan onurinci, 02 Aralık 2013, 05:43:27

onurinci

http://www.dosya.tc/server20/Nu2uPE/Pwm.rar.html

hocam selam yapmaya çalıştığım ikaz lambasını kör topal çalıştırdım.
kısaca özetleyeyim
bir pedala bağlı switch var,21 watlık tepe lambası ve panelde bir adet led var.

normalde switch basılı değil iken yaklaşık %50 duty'de flamanlı lambam yanıyor bu arada led sönük konumda.

switch' basıldığında ise flamanlı lamba sönüyor ,led yanıp yanıp sönüyor,buraya kadar çalıştırabildim.

yapamadığım ise led kısmı ,led 5 kere yansın sönsün  sonra yanık kalsın switch'ten elimi kaldırdığımda normal rutin devam etsin .

benim yatığımda devrede switch basılı iken led devamlı sönüyor istenmeyen durum bu.

saygılarımla.

ete

Yazdıkları da çelişki var gibi. Bir daha dikkatlice oku ve işin senaryosunu en baştan adım adım yaz.
Switche basınca led yamıp sönüyor lamba sönüyor demişsin. Buna çalıştırdığım diyorsun.
Ama bir yandan da yapamadığım dediğinde ise led sürekli sönük kalıyor demişsinki çelişki burada.
Ete

Sonradan anladım galiba ne demek istediğini. AŞağıdaki kodu dene.
@ Device PIC12F675,WDT_OFF,PWRT_ON,PROTECT_OFF,CPD_OFF,MCLR_OFF,BOD_OFF,INTRC_OSC_NOCLKOUT
DEFINE OSC 4
DEFINE OSCCAL_1K 1
CMCON=7
OPTION_REG.7=0

ANSEL=0
ADCON0=0
TRISIO=%00000001 : GPIO=0
WPU=1

pwmout VAR GPIO.5
Led    var GPIO.2     
x      var word
y      var word
I      VAR BYTE

pause 200
Start:
'-------------------------------------------------------------------------------               
If GPIO.0=0 Then             'GPIO.0=1  ise kodu Çalistir değilse "ELSE" in altindakini   
     PWM pwmout,0,0 
     FOR I=0 TO 4
        LED=1:PAUSE 100
        LED=0:PAUSE 100
     NEXT
     LED=0
     WHILE GPIO.0=0:WEND
  ENDIF
'------------------------------------------------------------------------------
      LED=0
      PWM pwmout,127,10                 'If Sonu
      GoTo Start
End

onurinci

Hocam iki varsınız,Next satırının altındaki LED=0' i LED=1 ile değiştirdiğimde arzu ettiğim sonuca kavuştum .kalın sağlıcakla.