G

Pickit 2 yi breadboard a bağlamak

Başlatan gulpb, 31 Aralık 2013, 19:30:32

gulpb

Öncelikle herkese mutlu ve sağlıklı yıllar dilerim. Pic programlamayla alakalı bir set aldım internet üzerinden ve devre tasarımı ile ilgili herhangi bir bilgim malesef yok. Resimleri ekledim, pickit görüldüğü şekilde ve bir kabloya sahip, breadboard a girmesi için kesip kabloları ayırmam mı gerek, nereden nasıl başlayacağımı bilemiyorum şimdiden herkese teşekkür ederim.

F®T

şekilde ICSP olarak gördüğün işlemci uçlarını pickit 2 ye göre düzenleyip pickit 2 nin kablosunun başındaki sokete uygun header kullanırsan dediğin işi en uygun şekilde yaparsın.yoksa o kabloyu kesersen sonra lazım olunca keşke kesmeseydim dersin.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

gulpb

Çok teşekkür ederim. 8 pinli dişi-dişi kablo bu bahsettiğim pic kablosu. Bu header dediğiniz malzemeyi nereden temin edebilirim?

F®T

2 sıralı header pinler elektronik malzeme satan yerlerde mevcuttur.aşağıda pickit3 için benim kullandığım bağlantı şekli buna göre kullanırsan bir sorun olmaz sanırım.dikkat edersen yanyana olan pinler aslında aynıdır.bu yapıyı yaptığın kartlarda oluşturursan karta pickit2 header ini takıp program atabilirsin.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.