pıc ile mesaj gonderme

Başlatan bahdiyarusta, 11 Ocak 2014, 14:20:23

bahdiyarusta

arkadaşlar bir devre düşünüyorum evdeki kapıya swıtch koyacam kapı açılınca telefonuma mesaj gelsin istiyorum. başlangıç yerlerını tasarlayabılıyorumda pıcın telefonuma mesaj gondermesı konusunda takıldım bunu basit bir yöntem ile yapabılırmıyım. devreye telefon ekleyebılırım 3310....

teşekkürler...
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

pwm3434

3310  seri  iletişim  komutlarını  araştır.

bahdiyarusta

3310 komutlaarı araştırmasında genellıkle 3310 LCD ekranını kullanma hakkında bılgı weren sıteler war. bn sadece bir çıkış geldıgı zaman telefon numaraya mesaj atsın ıstıyorm .... bunu nasıl yapabılırım ....
                  - 66 -

ete

Sorduğun işin 3310 ile bir alakası yok zaten. Bu işi yapmanın 2 yolu var.
Birinci yolu telefonu Pic karta RS232 ile bağlayıp AT+ komutlarını kullanmak. AT komutları telefona has bir haberleşme dilidir. İnternette araştırırsan komutları ve işleyiş  şekillerini görebilirsin.
Diğer metod ise şayet kullanacağın telefon buna uygun ise tek tuşla arama yada mesaj yollama seçeneğini aktive edip o tuşun iki ucunu pic karta bağlamaktır. Mesaj yollayacağın zaman bir röle iki ucu kısa devre ederek telefonun mesajı yollaması sağlanır.

Bu konu hakkında bende dahil çok kişinin bilgisi yoktur. Ben nasıl yapıldığını biliyorum ama hiç bir uygulamam olmadı. Olacağı zaman önce oturup AT komut sistemini öğrenir sonra bu komutların pic ile nasıl verileceğini araştırır ve sistemi programa ilave ederim. Bu nedenle fazlaca yardım alabileceğini sanmıyorum. Bir an önce AT komutlarını incelemeye başlamanı öneririm. Neyseki internette bu konuda çok fazla bilgi olduğunu biliyorum.

Ete

bahdiyarusta

teşekkürler... hcam bu işi röle ile kısa dere ederek yapmaya uyrsacagıım
                  - 66 -