sıcaklık ve saat çalışmıyor. yardım???

Başlatan bahdiyarusta, 08 Şubat 2014, 20:23:18

bahdiyarusta

arkadaşlar ete hocanın saat devrelerinden birini yaptım fakat ilk denememde devre hata verdi.
voltajı veriyorum. saniye göstern led 1 kere yanıp sönüyor. sonra ekran da hiç ışık yok. devrede enerji varken 1302 yi çıkırıp takıyorum ekrandaki yazı sıcaklığa geçiyor değişik şeyler filan gösteriyor. isiste 1302 yi sildiğim zaman nasıl oluyorsa gerçekte de oyle oluyor. baskı devre temiz oldu hata olduğunu zannetmiyorum ....
yardımınızı bekliyorum.

aynı devre için 1302 entegresini devre dışı bırakıp sistemi o şekılde çalıştırmak mümkün müdür.???
nasıl yapabilirim..
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

ete

Belliki saat okuma sisteminde donanımsal bir hata var. Program orada takılıyor. Kimse yaptığı şeyde hata olduğunu düşünmüyor ama olaya birde benim taraftan bakın isterseniz. Bu saatleri yüzlerce kişi yaptı 100 kişiden neredeyse 90 tanesi sorunsuz çalıştırdı diğer 10 kişiden bazıları yardım alarak sonradan çalıştırdı bazıları hiç çalıştıramadı.  Bu durumda program yada devremi hatalıdır sence?
Bir tane devre bile çalışsa sistem beraat eder. O halde kusuru kendinde arayacaksın.
Genelde yapılan hata saate ayar vermemek oluyor. Yeni programlarda ayarsız saatleri direk ayar kısmına aktarıyorum. Eskilerde bu aklıma gelmemiş idi ama muhtemelen saate ayar verirsen çalışacak. Tabiiki donanım hatası yok ise.

Saat kısmını çıkarmak için gosub zamanoku gibi bir komut bulacak ve onu sileceksin hepsi bu ama başka sorunlarda çıkabilir.
Ete

bahdiyarusta

- 66 -

bahdiyarusta

paki bi sorum olacak. devredeki 1302 entgresini harici pil ile beslemedim. bundan bundan kaynaklı olabilir mi?
                  - 66 -

bahdiyarusta

hocam teşekkürler çözdüm sizin dediğiniz gibi saat ayarı istiyor muş?=)
                  - 66 -

serkan

Alıntı yapılan: bahdiyarusta - 09 Şubat 2014, 08:58:34
paki bi sorum olacak. devredeki 1302 entgresini harici pil ile beslemedim. bundan bundan kaynaklı olabilir mi?

Tavsiyem devreyi pille besle büyük kolaylık ve rahatlık oluyor