KAYAN YAZI

Başlatan elvanmurat, 30 Mart 2014, 00:03:25

elvanmurat

ete hocam;

elinizde sütun tarama ile ilgili  bir kayan yazı devresi ve programı varsa burada yayınlayabilmeniz mümkünmüdür? 

ete

Satır tarama, sütün taramaya göre daha iyi bir teknolojidir. Neden kötüsünü arıyorsun?
Bu sitede pek çok kayan yazı çalışması yapıldı. Proje olarak da verildi. Araştır bulursun bir tane. Ama sütun tarama için garanti veremem.
Kayan yazıları sevmediğimi sürekli gündeme getiriyorum. Bunun başlıca sebebi konunun ticari olmasıdır. Hiç bir amatörün durduk yere kayan yazı ile ilgileneceğini sanmıyorum. Prensip ve algoritma araştırması yapabilir ama amatör amaçlı kimse kayan yazı devresi yapmaz. Başta işin maliyeti bunu engellemesi gerekir.
Düşünsenize sen çalış didin bir proje geliştir ve buraya koy sonra birisi alsın onu yapıp başka birisine satsın hiç de adil değil. Kul hakkı var ama soran yok maalesef.
Bu yüzde bu tür ticari değeri olan projelerden uzak durmaya çalışıyorum.
Benim görevim işin mantığını açıklamaktır. Bunuda bir çok kez yaptım. Derslerimde bu konuya özel yer verdim orada örnekler verdim. Fazlasını yapmam zor.

Ete

elvanmurat

ete hocam;

prensipleriniz ve görüşleriniz konusunda az cok bilgi sahibiyim ve son derece saygı duyuyorum.Sizden sütun taramalı devre istememin sebebi elimde bulunan 5 adet güzergah panosunu değerlendirip ayağa kaldırmak.Anakartı var ancak yazı kumandayla yükleniyor.hurda otobüsler icerisinden aldığımız icin kumandası yok.sitemizde pıc programlama ve yazılım konusunda az cok bişeyler öğrendim.amacım hem öğrenip hemde elimdeki malzemelerin cöpe gitmesini önlemek.yardımcı olabilirseniz sevinirim.saygılar,sevgiler.