dmx512 4 Kanal alıcı

Başlatan İYLLC, 01 Nisan 2014, 22:55:51

İYLLC

Arkadaşlar merhabalar çalışmakta olduğum otelde sık sık dmx512 sinyalle çalışan cihazlarla uğraşıyorum ,amacım 4 kanal çıkışlı RGBW renklerindeki şerit ledleri elimdeki ışık masalarından birisi ile kontrol etmek.hali ile bu cihazların belli başlı adresleri olması gerekiyor adresleri fotoğraftaki gibi dip swich olabileceği gibi ekranlı olup numara artırıp eksilterek yapılabilir.bu konuda yardımlarınıza baş vurmak istedim şimdiden teşekküreler.
isteyen arkadaşlar olursa çalıştığım cihazların videosunu gönderebilirim bilmeyen veya fikir vermesi adına.
KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA HAK BELA YAZMAZ KUL AZMADIKCA

Elzemefe

Bu  proje ile bir süre  bende  uğraştım
Ama biraz detay  istiyor ama PIC le hatta PIC16F628 ile
datayı alıp  okuyan var.. bir kaç yardım istedim
Ticari  olarak olaya baktılar..

Her  neyse MY9942 die bir entegre var  onunla yapabilrsin
farklı kaynaklar var ama  çok açık değil
DMX aslında 250kbaud hızda bildiğimiz seri haberlşme gibi
sadece verilerin arda arda gelmesi verileri bir diziye atılıp 
ayarlanılan adres e karşılık gelen  veri  çıkışa aktırılıyor

İYLLC

Elzemefe elinde kaynak varmı kalan giden ?

Elzemefe

http://www.dmx512-online.com/packt.html
burda ki  döküman a göre bir  kaç  test yaptım
ama başarısız  olunca bırakmıştım

http://etepic.com/index.php/topic,288.msg3101.html#msg3101
birde  burayabak
yalnız  mikro c de dmx uygulaması var

İYLLC

Elzemefe bir arkadaştan haber bekliyorum (naza çekiyor galiba kendini  ;)) eğer gönlü olursa yardımcı olacak galiba bilgi alabilirsem sana da göndericem aklımdasın.Piyasada araştırmadığım yer kalmadı 100 tl civarında hazır kitleri var ama ben kendim yapmadıktan sonra ne yapayım hazırı.söylemiş olduğun MY9942 entegresi tam bizim için ama bulamadım kardeş netten yaw piyasaya düşmü bişey değil heralde ki aradığım kişilerin haberi bile yok. ???

İYLLC

Efsanepoldem verdiğin adresi biliyorum ne olur yanlış anlama beni ben kendim yapmak istiyorum kopya değil kopya yapacak olsam elimde sökülmüş atılmış bi dünya malzeme var kullanır geçerim o malzemeleri  yapacağım kartlarla revize etmek  niyetindeyim.

Elzemefe

Entegreyi alalım diyorsan  istersen bi araştırayım 
Şimdi hatırlamıyorum ama bi yerde  bulmuştum  ben .. eski dökümanlara
bakmam  gerekiyor

Ama yazılım  olarak biraz  kafa  yoralım istersen ...
yazılım  sürekli elimizde  olur
ama MY9942 bizi  bağımlı  kılar

İYLLC

Elzemefe ben ANTALYA Serik te yaşıyorum buraları araştırdım bikaç arkadaşı da aradım ama bulamadım ciddi söylüyorum ismini duyan yok o neydiki ya diyor adam,bende böyle bişey olabileceğini düşünüyordum ama olduğunu bende bilmiyordum açıkca söyliyeyim yani
Neyse sen bu MY9942  alıp kullanma şansın veya inceleme şansın oldu mu veya vaktin varsa benim için bulma şansın olur mu ne yaparız ?