voltaj düşüklüğü yapmayan diyot

Başlatan beyazıt, 31 Ekim 2011, 21:54:13

beyazıt

hocam merhabalr pilden elektırk aldım   normal dıyrot taktıgım zaman  0.8 v dusus oluyr dunu en aza ındrmek ıcn ayrı bır bır dıyt varmıdr tşk

rexo

beyazıt

Lütfen Türkçeyi Katletmeyelim ben cevap yazacagım ancak yazılanı anlamakta zorlandım ve son satırı anlamadım,

M_B

germanyum yapılı diyotlar da 0.3V dusus meydana gelir.
Germanyum yapılı diyot ismi bilmiyorum arastırmak lazım.
Kolay gelsin

inventor

pilden elektrik alırken diyodu hangi amaçla kullandınız. Yapmak istediğinizi detaylı anlatırsanız belki başka birşeyler bulunabilir. Aksi halde germanyum diyotlardan başka şansınız yok gibi
İlmin en büyük düşmanı, sabırsızlıktır. (Şems-i Tırmizi)

ete

Bu tür işlerde genelde Schottky diyotlar kullanılıyor. 1N5818 veya 1N5819 bu iş için uygundur.

Ete

beyazıt

yardıme den herkese tşk ederim    alıp denıycem hocam dıydu  nerde kunacam olyına gelınce saat yaptım osilatorlu krıstall aldım  beslmeden 5 v  krıstalın + kutbuna  dıyot ıle ve yine  hafıza pılının + kutbunu  dıyot ıle kristlaın + kutbun'a verdım  budurmda elektrık kesılse dahı saat sıfırlanmıyr 

Beyazıt,
Şu yazdığın yazıya bir bak ve bir daha bu tür yanlışlıklar yapma . Ya hiç yazma, yada yazını düzgün ve hatasız yaz. Elbette ufak tefek şeyleri göz ardı edebiliriz ama baştan sona yanlış yazıyı kabullenemeyiz.  Yazını yazdıktan sonra yollamadan bir kere kontrol edersen her şey düzgün olacak. Bir daha olursa mesajlarını sileceğim.

POWER

ete hocam sabrına hayranım.arkadaş sanki uyarıldıkca anlaşılmaz bir şekilde yazmaya gayret ediyor.

beyazıt

arkadaşım sen neden yorum yapıyrsun birdaha üzerıne vazife olmayacak  sekilde.  Erdal hoca yazmış sen neden birdaha yazıyrsun anlam veremiyorum   adınıda koyamıyrum aslında adı belli terbiyem müsade etmiyor  lütfen  bu tur şeylere yorum yapmayın ete hocam sızden bırşey rıca edeyım bu tür yazılrınızı özelden yazarsanız boyle  bazı arkadaşlar gereksız yere yorum yapmaz  saygılar tşk

ete

Beyazıt ,
Kelimeleri eksik yazmak sende hastalık sanırım. Belkide doğrusunu bilmiyorsun diye yazdığın yanlışların yanına doğrularını yazdım.
yapıyrsun  = yapıyorsun
koyamıyrum = koyamıyorum
yazılrınızı =yazılarınızı

Bunları özelden vermenin bir anlamı yok. Sende gör herkes görsünki aynı hataları başkalarıda yapmasın. Türkçenin bozulmasına gerçekten üzülüyorum. Ben üstüme düşeni yapmaya çalışıyorum. Herkes dikkat ederse bozulan bir şey olmaz.
Bunu bütün mesaj yazanlardan bekliyorum açıkçası.
Bundan sonra mesajlara daha dikkatli bakacağım. Yazı hatası varsa cevaplamıyacağım.!!!!!!
Ete

beyazıt

hocam ben 30 yaşında elektroniği hobi olarak yapan bir  adamım .

Doğru kelimeri nasıl yazıldığını biliyorum fakat nette devamlı konuşmalarımızı şirket gereği  skypi msn  üzerınde yaptığımızdan bazı şeyler alışkanlık oluyor  düzeltmeye çalışıyorum ama bazen dalgınlıkk acelecilik olabiliyor  bundan sonra takıp edebılırısnız beni üzen şey gereksiz yere yorum yapanlar  saygılar tşk

POWER

@beyazıt
cevabını geç  gördüğüm için şimdi yazıyorum.benimde yaşım 43.Burası elektronik ile ilgili bir form sitesi.nasıl bir işleyişe sahip olduğunu umarım biliyorsundur.tüm uyarılara rağmen,ilk mesajından beri anlaşılmayacak bir şekilde yazmaya devam ediyorsun kendinde bir hata aramıyorsunda, benim mesajımmı seni rahatsız etti.evet bu site ete hocanın doğru.fakat ete hoca uyarı mesajı yazdı diye bir başkası bir şey yazamayacakmı?sana cevabı kimin yazacağına sen karar veremezsin, tabiki site sahibide karar veremez.bu forma üye olan herkez form kurallarına uyduğu müddetce istediği konuya cevap yazar ve hatalı gördüğü konularda uyarıda bulunur.o söylemek isteyipte söyleyemediğin her ne ise aynen sana iade ediyorum.

ete

Çekişmeyin, !!!!
Bu sitede polemik yaratılması ve karşılıklı tartışma yapılması en son istediğim şeydir. Bu nedenle bu tür yazıları ve mesajları lütfen yazmadan önce bir kaç defa düşünün.

Şimdilik bir mesaj silmiyorum ama devamı gelirse sileceğim haberiniz olsun. Tartışma yapılacak ise sitenin konusu üzerinden tartışalım lütfen.

Ete

POWER

Alıntı yapılan: beyazıt - 03 Kasım 2011, 18:52:57
arkadaşım sen neden yorum yapıyrsun birdaha üzerıne vazife olmayacak  sekilde.  Erdal hoca yazmış sen neden birdaha yazıyrsun anlam veremiyorum   adınıda koyamıyrum aslında adı belli terbiyem müsade etmiyor  lütfen  bu tur şeylere yorum yapmayın
hocam,uyarı anlamında bir iki kelimede, bana karşı yazdığı mesajdan dolayı o arkadaşada yazmanızı temenni ederdim.ayrıca ben çekişmiyorum.bana cevap hakkı doğmuş.o yüzden cevap yazdım.

ete

Lafım genel ortama direk sana değil. Sana olsa idi mesajını silerdim zaten.
Ete

KAZIMUGUR

@beyazıt ile @POWER in yazılarını görünce bizim buraların (Antalya) bir sözü geldi aklıma.
Tencere tencereye , dibin kara demiş.
Kazan kalkmış oynamış...