usb pic programlayıcı seçimi..

Başlatan zekibayram, 08 Mayıs 2014, 13:03:32

zekibayram

Merhaba değerli arkadaşlar
Çok sık pic programlama işiyle uğraşmıyorum fakat yinede kendime orjinal olmayan usb pic programlayıcı satın almak istiyorum..kendimce küçük çaplı bir araştırma yaptım fakat hangi markayı alacağıma karar veremedim..bu konuda sizin tecrübelerinizden yaralanmak istiyorum..aslında almışken kutulu olanlardan olsun istiyorum fakat kutusuz da olabilir..sizce hangisini almalıyım.Elinde fazla olan varsa ondan da alabilirim..
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim..

ete

Programlayıcı bir defa PICKIT2 klon olmalı. Normal bir klon işini görecektir. Üzerinde kendi ZIF soketi olursa sıkıntı çekmezsin.

Programlayıcıyı tamamen kapalı kutu içine koymak kolay olmuyor. Bu nedenle genelde açık olarak kullanılıyor. Bu bakımdan illaki kutulu olacak diye bir şart arama bence. Marka alırsan fazladan marka parası ödersin. Ortalama fiyatlar 35-65 TL aralığındadır.

Aslında elimde bri kaç tane pickit2 mevcut. Hepsini değişimli (rastgele hangisi elime gelirse)  olarak kullanmaktayım. İstersen birini verebilirimde.

Ete

zekibayram

Aslında iyi olur sizden birtane almam..özelden yazıyorum hocam

sinbeipta

Alıntı yapılan: ete - 08 Mayıs 2014, 14:10:05
Programlayıcı bir defa PICKIT2 klon olmalı. Normal bir klon işini görecektir. Üzerinde kendi ZIF soketi olursa sıkıntı çekmezsin.

Programlayıcıyı tamamen kapalı kutu içine koymak kolay olmuyor. Bu nedenle genelde açık olarak kullanılıyor. Bu bakımdan illaki kutulu olacak diye bir şart arama bence. Marka alırsan fazladan marka parası ödersin. Ortalama fiyatlar 35-65 TL aralığındadır.

Aslında elimde bri kaç tane pickit2 mevcut. Hepsini değişimli (rastgele hangisi elime gelirse)  olarak kullanmaktayım. İstersen birini verebilirimde.

Ete

ete hocam benimde programlayıcıya ihtiyacım var, elinizde fazla varsa sizden alabilir miyim ?

ete

Programlayıcılar bitti maalesef.
Ete

sinbeipta

Alıntı yapılan: ete - 19 Mart 2016, 22:38:27
Programlayıcılar bitti maalesef.
Ete

sağlık olsun. Hocam bişey daha sorsam , daha önce burayada yazmıştım bizim scr tetikleme ile ilgili bir projemiz vardı. Şuanda projeyi simülasyon da çalıştırabiliyorum kodda falan hata vermiyor ama breadbord da denediğim zaman hiç bir sinyal elde edemiyorum. Belki yazılımı ve devreyi görmeden bişey demeniz saçma olur ama sizce nerde hata yapmış olabiliriz, aklınıza gelen bişeyler var mı ? İsterseniz çalışmalarımızı atabilirim fakat MikroC dilini kullanıyoruz.

ete

Micro C konusunda yardımcı olamam maalesef.
Ete