Seri iletişim

Başlatan kılıckaya, 23 Mayıs 2014, 09:42:56

kılıckaya

Ete Hocam, müsadenizle bir şey sormak istiyorum. Bir araçta kumanda sisteminde kullanılan bir modülü inceliyorum.Bu modülün seri iletişimle haberleştiğini düşünüyorum ama bir yerde anlayanadığım husus var. Bildiğim kadarıyla seri iletişimde  RX ve TX adı pinlar kullanılıyor. Ancak bu modülde TX- ve TX+ şeklinde 2 adet bağlantı noktası mevcut. Sizce bu modül seri iletişim değil de farklı bir şekilde mi haberleşiyor? Modülün fotoğrafını ekliyorum. Teşekkürler.

ete

Üzerindeki entegrenin adını da söyleseydin daha iyi bir cevap verebilirdim.
Bir çok RF haberleşme sistemi vardır. Sonuçta hepsi seri olarak data ları yollar ve alırlar.
Ama seri haberleşmeninde türleri var. En çok kullanılanı RS232 sistemi. Ama kendi özel formatları içinde veri yollayıp alan sistemlerde mevcut. PT2262-PT2272 serisi gibi. Bazı sistemler veri sistemi Şasesini ayrı tutar burada belirtilen TX- olanı bu tür bir şey olarak yorumluyorum. Başka bir şey olamaz. Ama bazen RS485 sisteminde A ve B denilen hatlara TX+ ve TX- gibi isimlerde verilebiliyor. Kısaca üzerindeki entegreye göre yorum yapmak daha doğru olurdu.

Ete

kılıckaya

Ete Hocam, entegrenin de fotoğrafını ekliyorum. Teşekkürler.

ete

Ne yazıkki entegrenin üzerini resimden okuyamıyorum.

Ete

blueboard

Benim de ilgimi çekmişti.

kılıckaya

Teşekkür ederim.
Alıntı yapılan: ete - 23 Mayıs 2014, 12:46:40
Ne yazıkki entegrenin üzerini resimden okuyamıyorum.

Ete