Grafik LCD ve Dokunmatik Grafik LCD ?

Başlatan has_artvin_li, 30 Mayıs 2014, 00:34:24

has_artvin_li

Selamun aleyküm epeyce zamandır forumda takipte olmama rağmen işsiz kalmam dolayısı ile projelere maddiyat zayıflığı yüzünden ara vermiştim gerçi halen de işim yok maddiyatım da iyi değil ama artık bir yerden sonra da insana rahat batıyor :D

Elbette zaman buldukça farklı farklı uygulamalar yapıp işsiz güçsüz boş boş durduğum zamanlarda her zamanki felsefem olan 1+1 felsefeme yani her bilginin üstüne münkün oldukça +1 eklemeye çalışıyorum...

Fakat bu güne kadar hiç GLCD ile uğraşma şansım olmadı hep merak ettim hep bir defa da olsun alıp kullanayım istedim ama kimi zaman param olmadı alayım kimi zaman da param oldu uğraşmaya hem hevesim hem de zamanım olmadı...

Fakat bu aralar gerçekten işsizim :( zaman bol e işsizim diyipte bi lcd alamayacak kadar da öldüm desem Allahın gücüne gider :)

Şimdi siz değerli ustalar ve abilerimden bana bu GLCD konusunu biraz açıklamanızı rica edecektim...

Nasıl çalışır en çok kullanılanı hangisidir bir resim basmak istesek nasıl yapabiliriz ? özellikle bu xpos ypos dedikleri olay nedir ?

daha önce yapılmış projelerden örnekler ile açıklama ve konuyu anlatma şansınız olursa gerçekten çok makbule geçer...

Hele bunu MikroC ile yaparsanız işte o zaman makbule geçmez direk ikinci istanbulun fethi gibi bişiy olur :)