MCS de hex ve bas elde etmek

Başlatan 1956, 05 Haziran 2014, 11:39:20

1956

ETE Hocam sağol.
şu anda pic kit im yok.onuda yapmaya çalışacağım.Bitirince sorularım olacak.görüşmek üzere..

1956

ETE Hocam bir deneme daha yaptım.Sizin 14 adet derslarinden örneğin 9 no lu derin içindeki zip in içinde olan bas dosyasını masa üstüne aldım.MCS ile onu açtım bunu derleyeyim dedim. HEX dosyasının dışında her dosya vardı.Neden HEX olmadı

ete

Derleme başarılı olmaz ise en altta hata mesajları çıkması gerekir. Onları kopyalayıp buraya yapıştırırsan neden olduğunu söylerim.

Ete

1956

ETE hocam başka yerlerden de aldım kopyala yapıştırdım yine aynı hex dosyası elde edemez oldum.
verdiği hata: 
Warning[219] c\pbp\pbppic 14 lib.2934:ınvalid RAM location specified.
Error[113] c\pbp\pbppic 14 lib477:simbol not previous

böyle  15- 20 satır var

ete

Derleme seferberliğine çıkmış gibiisn.
Program hangi işlemci için yazılmış ise yukarıdaki kutucukta o işlemci seçili olması gerekir.
Ete

1956

Hocam hepsi tamam pic i de seçiyorum tabi.neden hex olmuyor birtürlü kafayı yiyeceğim.bütün dosyalar var hex yok
değişik programlardan aldım hatta mcs nin içindeki Samples lerden seçtim olmadı.seferberliğim bundandır.

onurinci

Pic'i seçer iken sonu A olan versiyonlarda var aynısını seçmek gerekiyor.

birde aklıma gelmiş iken MCS'den derler iken PBP260' gösterdiğinizi farzederek,derleme kısmındaki  compiler ayarlarındaki mpasm kutucuğu işaretli olmayacak.

benim sistem 32bit vista bp260A mcs 4.0
yada okunabilecek şekilde derleme ekranının bir fotosunu yollamaya çalışın.
bende sizin ile aynı yaştayım,bunun ile alakası yok önemli olan izah edebilmek.

1956

Çok teşekkür ederim onurinci.Dediğniz gibi "Compile and Program Options" daki use MPSAM kutucuğu bende işaretli idi onu kaldırınca düzeldi.Hatırlatmanız beni rahatlattı çok sağolasın..