Gitar Akort Cihazı

Başlatan orcntns, 19 Ekim 2014, 15:19:36

orcntns

Merhaba arkadaşlar bitirme projem lcd li gitar akort cihazı.Nereden başlıcağımı hiç bilemedim.Hocam ilk aşamada sadece mikrofondan gelen ses sinyalinin kaç hz olduğunu lcd de göstermemi istiyor bu aşamada bana yardımcı olabilirmsiniz?En azından ilk aşamayı yapabilmem lzm

Hattuşa

Alıntı yapılan: orcntns - 19 Ekim 2014, 15:19:36
Merhaba arkadaşlar bitirme projem lcd li gitar akort cihazı.Nereden başlıcağımı hiç bilemedim.Hocam ilk aşamada sadece mikrofondan gelen ses sinyalinin kaç hz olduğunu lcd de göstermemi istiyor bu aşamada bana yardımcı olabilirmsiniz?En azından ilk aşamayı yapabilmem lzm

selam;
ses sinyali 500 hz ile 20 khz arasında siz bence öncelikle ses sinyalini kare dalgaya çevirin ve işlemci ile frekansını okutun..
bunun için yapmanız gereken googleden ultrasonıc mesafe ölçüm cihazlarının şemaları referans olabilir

orcntns

Mikrofonun arkadsından gelen yükseltgeç devresi nasıl bşy olabilir sizce?

F®T

mikrofonlar genelde preampfi girişine takılır.siz ister ordan isterseniz ampfi güç çıkışından ses örneğini alırsınız.tabi bu örneği işlemciye uygun voltaj seviyesine uygunlaştırıp okutabilirsiniz.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

orcntns

iyi akşamlar. Mikrofondan sora böyle bir preamp kulansam olurmu sizce?

F®T

olur.ama denemek lazım ayrıca kullanılan mikrofona göre preamp değişir bir araştırın isterseniz.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

orcntns

Pre-amp den geçirdikten sonra ,mikro işlemcide frekansını tespit etmeden önce nasıl filtreleme kullanılabilir sizce?

er-da

bu linki incele  istersen bir bölümü işine yarayabilir

http://www.joebrown.org.uk/wp/?p=3273