I

Ete hocaya teşekkürler

Başlatan ibocorp, 14 Aralık 2011, 12:05:43

ibocorp

Ete hocam merhabalar pic ile üniversite yıllarımda tanışıp asm kullanarak birkaç program yapmışlığım vardı ancak bildiğiniz gibi asm ile pek çok şeyi yapmak zahmetli ve uzundu, yayınlamış olduğunuz pic basic derslerini en başından okuyarak sayenizde pic basic ile pek çok projeyi hayata geçirebilecek hale geldim temelimde olan asm bilgisi ile de çok hızlı yol katettim yapmış olduğunuz ve hala yapmaya devam ettiğiniz çalışmalarınız için size sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim

İbrahim Usluer.

ete

Bu dersler sayesinde eğitmen oldum çıktım. Şimdiye kadar pek çok talebem oldu. Kimi mezun oldu benim okuldan kimi hala okuyor. Hala okuyor derken yanlış anlaşılmasın bende kendi okulumda hala okuyorum. Bilginin sınırı yok her gün insan bir şeyler öğreniyor. Elbette her şeyi bilen bir insan değilim. Ben yalnızca bildiklerimi paylaşıyorum ve yol gösterici olmaya çalışıyorum. Sonuçda bir çok insan yararlanıyor. Pek çok kişi bildiğini bir gün işime yarar diye saklamaya çalışıyor. Aynı bilgiyi bir kaç kişi zaten biliyorsa saklamanın bir anlamı yok. Aksine paylaştıkça bilgide çoğalıyor. Bakın bu siteye nerden başladık nerelere geldik. Bana göre güzel gidiyoruz.  Bunun için herkese teşekkür ederim.

Ete

halil

evet hocam ibocorp arkadaşımıza katılıyorum. bu işi bilenler bana hep pic konusu zor iş,öğrenmen çok zaman alır,hiç girme bu konulara diyorlardı hevesimi kırıyorlardı fakat derslerinizi takip ederek bu konunun çok ta fazla gözde büyütülmeyecek bir konu olduğunu anladım.evet muhakkak zorlukları var heleki benim gibi bu işe yeni başlayan biri için ama derslerinizden yeni şeyler öğrendikçe daha iyi şeyler olacak düşüncesi ile büyük bi zevkle ve azimle çalışıyorum bize bu konuda yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim sağolun hocam.
saygılar

Analogic

Ete hocaya ben de teşekkür ederim, ülkemizde onun gibi, bildiğini saklamayan insanların artması dileğiyle..
Herkes bildiğini ne ölçüde paylaşırsa, ülkemiz için de, insanlık için de, o ölçüde faydalı olur diye düşünüyorum.

kgguler

Arkadaşların duygu ve düşüncelerine aynen katılıyorum.ETE hocaya sonsuz saygı ve sevgiler.

ibocorp

İş hayatım boyunca hep şu ilkeleri savundum gençlerede öneririm benden büyüklerin de önerisi varsa alabiliriz

1. Birşeyler öğrendikçe öğrendiğimiz tek şey ne kadar az şey bildiğimizdir
2. Üstteki ile bağlantılı olarak ben çok biliyorum diyen adamla tartışmaya bile girme he de geç
3. Hiç kimse var geçilmez değildir.

daha öğrenecek çok şey var

mg1980

ETE hocaya bir samimi teşekkür de benden. PBP ile ilgili bir kaç kitap da almıştım ama içleri boş muş. Notları gayet anlaşılır. Allah razı olsun.mg1980

leylen

ders kitabı olarak okutabileğimiz bir pbp kitabı yazmayı düşündünüzmü hocam. syn bereketin kitabını aldırıyorum şuanda ancak sizinde çok şey katacağınıza inanıyorum. bu konuda piyasada bol örnekli temrinlerin bulunduğu bir kitap eksikliği bulunuyor.

xoom

birde CCS C desteği lazım:)) ama PicBasic'teki ve diğer konulardaki Yardımlarını Kolay Kolay başkası yapmaz.. Allah Razı olsun.

ete

Benim dersleri kitap olarak basıp kullanan bir çok kişi ve okul biliyorum. Zaman zaman benden izin istiyorlar.
Yazdıklarım zaten bir kitap mahiyetinde. Ancak bu yazılanları yinede bir piyasa kitabında toplamayı düşünüyorum. Fakat hem ilaveler hemde mevcut bilgilerin bir formata sokulması ve edit edilmesi gerçekten çok vakit alacak bir iş.
Bir arkadaşınız uğraşıyor ama oda kendi işlerinden pek baş edemiyor. Bir iki gönüllü editör olsa ne süper olurdu!!!!.

Arada bir bazı ilave kurs metinleri yazıyorum. Eksik olduğunu düşündüğüm konularda. Bu arada uzaktan kurs veriyorum zaman zaman istek oldukça. Çok kaliteli yürümüyor. Karşılıklı çalışma başka oluyor elbette.
Ama bu şekilde pek çok kişiye zaman kazandırmayı başardım.

Ete

Mucit23

Hocam Editörlük nasıl işler var Yani tam olarak neler yapılması gerekiyor. Sizin bu 14 diziden oluşan derslerinizi tek bir kitap mahiyetinemi sokacağız. Eğer Öyleyse okulumdan kalan vakitlerimde size yardımcı olabilirim.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

ete

Bu dersleri değişik zamanlarda yazdığım için hepsi yeknesak bir düzen içinde değiller.
Kiminde fontlar büyük kiminde küçük şekiller çok düzgün yerleşmemiş.
Bu nedenle tek tek okuyup formatını kitap formatına getirmek hataları düzeltmek şekilleri düzenlemek gerekiyor.

Aslında yapacaksan sondan (14. ders) başlaman daha doğru olur. Zira Kotan04 arkadaşımız uğraşıyor. O baştan başlamıştı.

Ete

Mucit23

Anladım hocam. Ne gibi düzenlemeler yapılıyor. Bence bir taraftan gidilse daha iyi olur düşüncesindeyim. Madem kotan04 birinci dersten başlamış yine oradan devam edelim sonra anlamsız yazılar ortaya çıkmasın. Kotan04 arkadaş için yardım edeceğim bişey olursa her zaman bana söyleyebilir.   
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

ELZEMEFE

bende yardım ederim arkdaşlar.. hatta bititişnde   farklı örmekler atalım yada biraz daha zenginleştirelim dergi gibi bişey olsun

omerhoca76

Ete Hocam,
Ben Meslek Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı öğretmeniyim. Öncelikle size çok teşekkür ediyorum. Çünki 2007 yılından beri okulumuzda düzenlediğimiz Ücretsiz Meslek Eğitimi (ÖZİMEK) kurslarında sizin dökümanlarınızında arasında bulunduğu bir çok kaynaktan faydalanıyoruz. Kurslarımızda verdiğimiz eğitimde bu dökümanların oldukça fazla faydasını gördük. Ayrıca verdiğimiz kursun sonunda kursiyerlere hazırladığımız ve içinde sizin hazırladığınız 13 derse ait PIC Eğitimi ile ilgili CD'yi de ücretsiz olarak veriyoruz. Bunun için size ulaşmak istedim ancak bugun sitenizi farkettim ve üye oldum. Bilginin paylaştıkça çoğaldığı düşüncesindeyim. Ayrıca en hayırlı insanın da insanlığa faydalı işler yapan kişi oldugu düşüncesindeyim. Elleriniz dert görmesin diyor ve paylaşımlarınızın devam etmesi dilegiyle size yüzlerce kursiyerimiz adına tekrar teşekkür ediyorum.
Saygılarımla
Ömer ÖZSOY
www.bedavakurs.com