NRF24L01 pipe problemi

Başlatan rf-man, 25 Ocak 2015, 19:14:08

rf-man

Burak Bey merhaba yine ben rahatsız edeceğim ama biz yine takıldık bi yerde

Biliyorsunuz 6 data pipe var bu entegrede -  6 tanede adres yazabiliyoruz . Acaba hangi adrese veri geldiğini nasıl kontrol edebiliyoruz . Fifolardaki bilgileri okurken adres bilgisini okuyamıyoruz . Bunun bir çaresi var mı multiceiver modunda kullanım bizim için çok önemli aynı anda senkron olarak 6 vericiden bilgi almamız gerek çünkü .

Burak

Adresi okuyamayız ama hangi pipe'a bilgi geldiğini status <3:1>'den okuyabiliriz ... Bu bitler sadece okunabilir / yazılamaz bitlerdir , flush fifo komutunu gönderirsen bu üç bit 111 olacaktır yani fifo'nun boşaldığını göreceksin . Adreslerin hangi santrale geldiğini zaten biliyorsun çünkü adresleri sen belirliyorsun .. Binary olarak dolu olan pipe bilgisi anlık olarak sürekli değişiyor önemli olan bunu yakalamak ... IRQ'yu mask ederek bunu yakalatmakta sana kalmış .. Ben kapıyı gösterdim .. Kapıdan geçecek olan sensin .... Unutmak ki , SPI 10 MHZ'den daha hızlı değil ... Ne demek istediğim ve ne yapmak istediğinin net cevabı artık çok açık bir şekilde önünde ....

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

rf-man

Burak bey gerçekten nasıl teşekkür ederiz bilmiyorum . Projenin iki en ağır engelini iki mesajla önümüzden kaldırdınız ve artık sistemimiz bu akşam itibariyle son öğütlerinizden sonra tıkır tıkır çalışır hale geldi . 6 katlı bir sürücü sistemin senkron çalışmasını 100'm çapta kablosuz olarak yapmanın en performanslı ve en ekonomik yolu buydu ve sizin yardımlarınız olmasa sistem kesinlikle istediğimiz gibi çalışmazdı hatta hiç çalışmazdı . Çünkü can alıcı bilgiler verdiniz . Muazzam ender bilgili bir insansınız . Milyonlarca kez teşekkürler .

Burak

Rica ederim , sen ve arkadaşların bu cihazla olan ilişkinizi crosstalk noktasına taşıyabilmişsiniz ki bence en önemli nokta buraya ulaşmaktır gerisi teferruattır , çalıştığına sevindim .

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω