termo_alarm devresi geliştirme

Başlatan erdem883, 21 Mayıs 2015, 08:49:40

erdem883

Merhaba,
Sayın Ete hocanın yapmış olduğu Termo_alarm lcd li termostat devresini (http://etepic.com/index.php/topic,73.msg229.html#msg229)
geliştirmek istiyorum. Araştırmalarım sonucunda tek devre tek sensör ile belirleyeceğimiz 2 adet set değeri ile 2 ayrı röle cektiren bir devre bulamadım. çift set girip yani set1 röle1 i, set 2 röle 2yi kontrol edecek.  kendim bir süredir değişikliklerle uğraşıyorum ama iyice karıştı yapamadım. Programın birçok yerinde değişiklik yapmak gerekiyor. bu konuda yardıma ihtiyacım var.

erdem883

Arkadaşlar çift set ve çift kontak şimdi yapmayacağım, bu konuda yardım alamadım.

Elimde 16f877a var. 16f628a ile yapılmış bu devreyi 877a ya uyarlamak istiyorum. lcd bacakları yine portb ye, butonlar eski devredeki gibi porta ya aynı bitlere bağladım. (proteusta). sensorde aynı yere bağlı.
.bas dosyasındaki sigorta ayarlarını, port giriş çıkışlarını değiştirip hex dosyası oluşturdum. ısıste similasyonda devre çalıştı ancak sıcaklık değeri hep sabit -04.1 derecede kalıyor. ds18b20 üzerinden artırsamda azaltsamda hep aynı.
birde butonlara bastığımda hemen tepki gelmiyor birkaç ve uzun basışta set değerleri değişiyor.
devreye 4Mhz kristal bagladım
değiştirdiğim kısımlar:

@ DEVICE pic16F877A
@ DEVICE pic16F877A, WDT_OFF
@ DEVICE pic16F877A, PWRT_ON
@ DEVICE pic16F877A, PROTECT_OFF
@ DEVICE pic16F877A, MCLR_OFF
@ DEVICE pic16F877A, XT_OSC

PORTA=0:TRISA=%111001
PORTB=0:TRISB=0
PORTC=0:TRISC=0
ADCON1=7
CMCON=7
OPTION_REG.7=1

programın gerisi aynı. sadece alarm çıkışı olarak (durum: etiketi altında) portc.5 değişikliği yaptım.

sorun nerede bilmiyorum. yardımcı olurmusunuz

erdem883

.bas ve ısıs dosyasını yukluyorum.

erdem883

DEFİNE OSC 4 diye yazdigimda ise ekranda :
tsen=0
tset=1
Yazi cikiyor ve sicaklik degeri ekrani gelmiyor.
877a da dahili osilator yok diye kristal bagladim.
sorun nerede bulamadim.

bozoklu01

Sensörle haberleşme sorunu gibi görünüyor bende yaşamıştım benzerini. Sensör ve bağlantılarını kontrol etmelisin.

ete

Mesajlara cevap yazarken son mesajın tarihine bakmanızı tavsiye ederim.
Eski bir konuya mesaj yazmışsın.
Ete