Basic dili ile ilgili kaynak ?

Başlatan MrDodo, 08 Haziran 2015, 18:50:30

MrDodo

Herkese merhaba,

Forumda yeniyim ve PIC programlama konusuna ciddi şekilde merakım var. Okulda yüzeysel olarak C dili ile programlama eğitimi aldım, ancak bir kere dahi derleyip donanımsal düzeye geçemedim.  Aradan yıllar geçmesinin de etkisiyle C dilini de unutmuş bulunuyorum. Şans eseri bu foruma denk geldim ve anasayfadaki site hakkında bilgi veren yazıyı okudum. Nedense bir anda Basic diline merakım arttı. :) Siz değerli üstadların da yardımıyla, yıllardır özlemini çektiğim PIC programlama serüvenime başlamak istiyorum. Forumdaki ilk sorum da şudur: "Basic dilini öğrenmeye başlarken elimin altında bir kaynak olmalı mıdır?" Evet ise tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla,

MrDodo

ete

Aramıza hoş geldin. Elinin altında bir hatta birden fazla kaynak olması elbette faydalıdır. Kaynaklar pek çok şeyi kendi başınıza çözmenize yardımcı olur.
Öğrenmenin en güzel yollarından birisi görerek öğrenmedir. Bu nedenle zaman zaman kaynaklara veya örneklere bakıp nasıl yapmışlar demelisin kendi kendine.

Ete

MrDodo

Hoşbuldum. Pic Basic Dersleri bölümünü sırasıyla incelemeye başladım. Gerekli yazılımları indirip, örnek projeleri denemek için sabırsızlanıyorum. İlgiliniz için teşekkürler.

MrDodo