MicroCode Studio Derleme Hatisi

Başlatan hakii, 26 Haziran 2015, 20:08:42

ete

Önemli bilgiler başlığı altındaki sigorta ayarları ile ilgili mesajı oku lütfen.

Ete

Tatala

Alıntı yapılan: ete - 27 Haziran 2015, 19:13:37
Micro Code Studio bir editör programıdır. Yani program yazmanızı sağlayan bir arayüz programı gibi düşünebilirsiniz.
Bu program bir derleyiciye bağlı olarak çalışmak zorundadır. Buda PBP derleyicisidir. O halde MCS ye PBP kalsörünüz nerde yer alıyor onu göstermeniz gerekir. Bunun için View Menüsünde Program & Compiler Options seçeneğinde Compiler tuşuna basarak PBP klasörünün yerini göstermeniz gerekir. Bu işin programla alakası yok.

Programdaki sigorta ayarları MPSM kullanımına uygun değil. Önemli bilgiler başlığı altındaki sigorta ayarları konusunuda okuyun lütfen. Mevcut ayarlar 32 Bit makina için MPASM kullanmadan derleme yapmaya uygundur.

Ete

merhabalar hocam, PBPL'ile program derlemem gerekiyor, şöyle bir hata alıyorum; Unable to find -p<pic> processor file 16F628.BAL
16F628 hiç bir yerde geçmiyor. zaten 18f4620 kullanıyorum. pbpl dosyasını ve MPASM'yi otomatik bul dedim, daha sonra elle gösterdim ama farketmedi. ne yapmam gerekiyor?

ete

PBPL kullanımı zaten 18F serisinde mümkün olabiliyor. Bunu sağlamak için MCS compiler seçeneğinde PBPL kutusu ve Assembler kısmında da MPASM kutusu her ikiside seçili olması gerekiyor. Tabiiki derlemeden önce programın ekranda MCS de yüklü olması ve yukarıdaki kutuda 18F serisinden bir işlemci seçili olması gerekiyor.

İşin içine 16F628.BAL karışınca bir terslik olduğu belli oluyor. Belki kullandığın derleyici versiyonu buna uygun değil.
Yada derlemeden önce yukarıda seçtiğin işlemci doğru değil. Bunları yeniden değerlendir ve tekrar dene.

Ete

Tatala

derleyiciye pbp klasörü sürüklemiştim, bu işlem yukarıdaki işlemci ayarını değiştirmiş, farketmedim bunu:) Teşekkür ederim

umitedi

Merhaba SORUN ÇÖZÜLDÜ :D

Antivürüs problemi . Comodo antivirüs kullanıyordum devre dışı bırakınca

micro code studio fatal:out of memory hatası vermedi ve derledi