Microkod derleme sorunu?....

Başlatan ngunay, 29 Aralık 2015, 16:26:54

ngunay

Merhaba arkadaşlar,
İşyerimdeki bilgisayara portable olarak MCS yu attım.Güvenlik protkolleri gereği lisanssız olduğu için kuramıyorum.Proğram çalıştı lakin derleme yapmadı.Verdiği hata 'unable to locate pbpReg'
pbpreg dosyasını bulamıyor?
Programın kurulu olduğu bilgisayara baktım bu dosyayı bende bulamadım.
Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar......

ete

Mcs(4.0) free programdır. Lisanslı olan derleyicidir. Mcs yalnızca bir editördür.
Ben yardımcı olamayacağım. Portable olanı hiç kullanmadım. Öyle bir şey yok zaten. Sonradan birileri yapmış olsa gerek ama oda yarım yapılmış anlaşılan.

Ete

MC_Skywalker

herhangi bir programın portable versionu diye birşey yoktur. bazı kişler programların yapısıyla oynayarak kurulum gerek meden çalışmadını sağlıyorlar fakat bu işlem sağlıklı değildir. 

program çalıştığı bilgisayarda pbp yi bulamıyor. bunuda registerden okuduğu için reg hatası veriyor. portable deninle porogramlar register kaydı oluşturmdağı vb den dolayı sıkıntı çıkmakta. 

burdaki register lisans mansında değil.

ngunay

Hocalarım,
Eksik bilgi verdiğimi düşündüm.Resmi kurumda çalışıyorum bilgisayarı ve interneti sınırlı kullanıyoruz.Exe.dosyaları çalıştırmamız mümkün olmuyor,bilgi işlem merkezi ile muhattab olmadan.Bende bu şekilde çözebilir miyim dedim ama olmadı.Yapıcak Bişey yok gidip anlatmaya çalışacaz derdimizi,Teşşekkürler ilginiz için.