Artento imt.01.a Araç Takip Sistemi ?

Başlatan Bahri Bilir, 17 Şubat 2016, 05:56:17

Bahri Bilir

Arkadaşlar bir nakliye firmasından çıkma 28 tane arventonun takip cihazı var elimde.Cihazlarda Sony Ericsson GM47 GSM modülü ve Ublox gps TIM-4H-0-000 GPS modülü kullanılmış.

Kartları bütün olarak kullanmak mümkün değil sanırım.Firmayı araştırmalarıma göre kartların online takip cihazları olduğunu düşünüyorum.Yani içindeki yazılım belirli bir veri tabanına hizmet ediyor.O yüzden bunu çözmekle uğraşmayla vakit kaybetmen modülleri projelerde kullanabileceğim hale getirmeyi düşünüyorum.

Modüller piyasada meşhur olan modüllerden değil.Kullanabilmek için ingilizce ve datasheeft okuyabilmek şart.Ve malesef benimde ingilizcem yok.Ve bu kartları özellikle imei kayıtlı olmaları sebebiyle değerlendirmek istiyorum.

Fazla vakit kaybetmeden sonuca ulaşmak adına kartların tüm ayar  (konfigürasyon) işlemleri ve kontrol komutları hakkında modüle hakim olabilecek kapsamda Türkçe döküman hazırlayabilecek bir arkadaşa dökümanını hazırladığı modüllerden ikişer tane hediye ederek emeklerinin ikimizinde işimize yaramasını istiyorum.
Yani bu tarz bir projeye yakın zamanda vakit ayırmayı düşünen arkadaş varsa bu bence güzel bir fırsat.İkimiz içinde.

Bu arada şimdilik modüllerin satışını yapmayı planlamıyorum.İlgilenen arkadaşların yanıtlarını bekliyor hepinize iyi çalışmalar diliyorum.
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

Bahri Bilir

Arkadaşlar resimlerin boyutları büyük olduğu için burada sıkıntı yaşıyorum.Resimlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
https://yadi.sk/d/X3nDsoE4oxjFN
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

Elzemefe

Arvento  112  nin anbulanslarında var  ve bir çok yerde  kullanılıyor
Kullanman çok kolay  olamayacak gelişmiş bir gprs alt yapısı  var
ayrıca  yazılım desteği olması gerekiyor