1200 baud rate

Başlatan efsanepoldem, 08 Mart 2016, 15:51:00

efsanepoldem

ISIS similasyonda virtual programdan 1200 baud yapınca göremiyoruz. 2400 de gayet normal çalışıyor, fakat 1200 baud çalışmıyor. Acaba neden?

ete

1200 baud rate haberleşme hızıdır. Birim zamanda yollanan bit sayısını ifade eder. Ama bu ifade karşılıklı haberleşen iki ünite için geçerlidir. Haberleşmenin sağlanabilmesi için he riki tarafında hız ayarının aynı olması gerekir. Sen bunu yapıyormusun acaba?. yalnızca birini 1200 olarak ayarlıyor ve diğeri 2400'e ayarlı ise ne yazıkki anlaşamazlar. Zaten 2400, 1200 den daha hızlıdır. 1200 ü kullanma bence.

Ete

efsanepoldem

Ete hocam evet 2 tarafıda ayarlıyorum. 1200 baud istememin sebebi rf verinin düşük hızda daha uzak mesafelere iletilebildiğini duymuştum. 1200 baud da çalıştırabilmeyi bunun için istiyorum. Fakat isis similasyonunda bunun çalışmama sebebini anlamadım

ete

Daha uzağa iletme diye bir şey yok. Veri alış verişinin biraz daha emniyetli yapılması demektir. Mesafede etkisi olmaz. Her iki tarafta 1200 baud ise çalışması gerekirdi.

Ete

efsanepoldem

Hocam simdi farkettim kullandigim transmitter 1200 baud rate i destelemiyormus. 2400 baud da calismaliymis. Tesekkurler