ısd1820 nin kullanımı

Başlatan meraklimuhends, 14 Mayıs 2016, 20:44:55

meraklimuhends

arkadaşlar merhaba elimde ısd1820 ses kayıt modülü var.arduino ya birkaç ses kaydedip elimdeki değere göre onun çalmasını istiyorum örneğin sıcaklığı ölçeceğim ve sonucu sesle arduionun çıkışına vereceğim. bunun için ısd1820 yeterli olmalı mı yoksa başka bir modül mü almalıyım?

F®T

Bunun kapasitesi senin yapacağın kayıt süresine göre değişir.Az konuşturursan yeter ama çok konuşturursan yetmez.:)
şimdi kaç ses dosyası olacak;
10,20,30,40,50,60,70,80,90,100  toplamda 10 ses kaydı oldu.
birler basamağıda var 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0      10 da bu yapar 20 adet ses kaydı.Birde nokta sesi olacak.sıcaklık sesi olacak.derece sesi olacak etti 23 ses  :)
Mesela sıcaklık 27.8 derece olsun.
sıcaklık,yirmi,yedi,nokta,sekiz, derece    6 adet sesi arka arkaya çağırdınmı oldu bitti.Bu kayıtlara bu entegre süresi yetermi ona göre düşün.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

meraklimuhends

bunları bende düşündüm yani 10 saniye olsa bana yeter sorun bu tekrar tekrar kaydı ısd1820 ile yapabilir miyim bunu öğrenmek istiyorum internette pek bişey göremedim

F®T

Bu modül zaten 10 sn ses kaydı yapıyor neyi öğrenmek istiyorsun anlamadım.İstersen kayıtları siler tekrar kaaydedersin.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

meraklimuhends

öğrenmek istediğim şu örneğin 2 dedim kaydettim bunu kaydetmem lazım 3 deyip kaydetmem lazım daha sonra da if kodlarıyla bu kaydettiğim sesleri çalabilir miyim bununla ilgili örnek kod var mı elinizde

F®T

Sanırım pdf sini iyi incelememişsin.Haberleşiyormuki bu modül dediğin gibi kontrol ediceksin.Ancak buton girişlerinden kontrol edersin.

F®T

Anladığım kadarı ile kayıtları ayrı ayrı yapacaksın ve play tuşunu kontrol edilp sıra ile çalacaksın.!.sıra için play bir kere 5. sıra için playe 5 kere puls yollucan.

F®T

meraklimuhends

aradığım şey tam olarak buydu teşekkür ederim