D

PCB Hakkında bi sorum olacak

Başlatan desperado17, 24 Şubat 2012, 00:07:29

desperado17

Arkadaşlar Areste çizilen PCB yi ütü metodunu kullanarak çıkarmak için Mirror yapıyomuyuz? (Yollar Bottom Copper' de) Yoksa direk mi PDF 'e aktarcaz? Yanlış bi yere açtıysam şimdiden özür dilerim. Yardımcı olanlara teşekkurler.

KAZIMUGUR

Top chopper       >>>  mirror
Bottom chopper  >>>  normal

desperado17

Teşekkurler ben tam tersini yapmıştım

umitco

ELZEMEFE

pdf yapmak isityo isen dopdf die bişey var onu pc ye kuruyon  veyazıcı  olarak görüyor.. yazdır deyince yazıcı seçtiğin yerden dopdf yei seçiyosun ve  yazdır deyince nereye kaydetmek istediğni soruyor ve pdf çevirip kayediyor.

meyer

Areste pdf'e aktarma şu şekilde yapılmaktadır.
Output-Export Graphics-Export pdf file..

umitco

Areste pdf'e aktarma şu şekilde yapılmaktadır.
Output-Export Graphics-Export pdf file

işte benim aradığım buydu , teşekkürler..

kgguler

Arkadaşlar,delik içi kaplamalı PCB numune çıkartmak istiyorum.Firmalar genelde adet bazında değil iş başına fiat belirliyorlar .Baskı devre firması 100USD+150 USD toolling ücreti istiyor.(Tek taraf 150USD,çift taraf delik içi kaplamalı 250USD en az fiatlar).Az sayıda numunelik(denemelik) uygun fiata basan firmalar var mı.Bilgilendirirseniz sevinirim.

est32

Burada uygun fiyatlı pcb yapıyorlar ama delik içi var mıdır, varsa fiyatı nedir bilemiyorum, devreden bahsederek veya çizim yollanarak fiyat öğrenilebiliyor;
http://www.metaspcb.com/news.php

kgguler

Delik içi kaplamasız kartlarla ilgili deneme amaçlı kartları bir şekilde kendim çıkarıyorum daha sonrasında PCB firmaları ile seri üretime geçiyorum.Ancak delik içi kaplamada numune dahi olsa ilk kalıp maliyeti için çok para istiyorlar.Düzeltme ,revizyon vs yapıldığında aynı masraflar tekrarlanıyor.Özellikle çift taraf delik içi kaplama için uygun fiata numune baskı yapabilecek firmalar arıyorum.

3mZ

kemgul

ANKARA'da CAPİTAL PCB önerimdir bir sefer çalıştım bugüne kadar numune 6 adet çift yüzlü delik içi kaplama freze kesim kartı 100tl verdim memnunda kaldım bidahaki işlerimi aynı yere yaptırmayı düşünüyorum.
3mZ

mhmtklhci

Arkadaşlar ares kullanmak için bir kaynak  arıyorum?

mus_deniz

Alıntı yapılan: kemgul - 24 Mart 2012, 11:28:27
Arkadaşlar,delik içi kaplamalı PCB numune çıkartmak istiyorum.Firmalar genelde adet bazında değil iş başına fiat belirliyorlar .Baskı devre firması 100USD+150 USD toolling ücreti istiyor.(Tek taraf 150USD,çift taraf delik içi kaplamalı 250USD en az fiatlar).Az sayıda numunelik(denemelik) uygun fiata basan firmalar var mı.Bilgilendirirseniz sevinirim.

Selam ,

12 yıldır PCB tasarımcısı olarak bir firmanın argesinde çalışıyorum .
1 yıldır kendi 3 eksenli CNC makinem ile müşterilerime  tasarladığım kartları numune bazında 5-10 ( istenirse daha fazla da olabilir ) CNC yöntemi ile temin ediyorum .Müşterilerim tasarım denemelerini böylece çok ucuza ve çok çok daha hızlı ( 3-5 iş gününde ) test etmiş oluyorlar ve daha sonra yüksek adetli PCBlerini PCB firmalarına bastırıyorlar .Dilerseniz daha ayıntılı bilgi için bana e-mail atabilirsiniz .
ayrıca Areste çizdiğiniz dosyaları CNC yöntemine uygun hale de getirebiliyorum .
Saygılar .
Mustafa Deniz

gogoce

Alıntı yapılan: 3M - 25 Mart 2012, 18:05:02
kemgul

ANKARA'da CAPİTAL PCB önerimdir bir sefer çalıştım bugüne kadar numune 6 adet çift yüzlü delik içi kaplama freze kesim kartı 100tl verdim memnunda kaldım bidahaki işlerimi aynı yere yaptırmayı düşünüyorum.
3mZ

sağolsun yalçın abi hep benim numunelerimi veya 100 lğk adetli baskılarımı geciktiriyor :)
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar