Lcd ekranda Pic ile pot değer ölçümü yapmak

Başlatan Skynet, 07 Şubat 2018, 21:46:45

Skynet

Merhaba arkadaşlar,
Yeni hazırladığımız bir pano sisteminde 16X2 LCD üzerinden değerlerini görebileceğimiz bir pıc programı lazım. yardımcı olacak herkese sonsuz teşekkürler.
Sistem basitçe
Örneğin: 50 K'lık pot ile verilen akım değerini (direnç karşılığını) LCD ekranda yüzdesel olarak gösterecek ve ikinci satırda ise bar olarak ##### gibi göstermesini istiyorum. yüzde değeri 5 ve katları olabilir.
/#####             /
      %50 KAP
gibi ekran görüntüsü olabilir.
Potlardan farklı değerlerde olacağı için her pot a ayrı ekran kullanacağız.
pıc programlama konusunda çok bir bilgim yok ama gerekli düzenlemeleri yaparak farklı potlar için ayrı ayrı değişiklikleri yapabilirim.
Şimdiden tüm yardım edenlere teşekkürler.

İlyas KAYA

Bu forumda bu şekilde yardım alamazsınız. Ortaya birşey koyacaksınız, ben yaptım olmadı sorunu bulamıyorum diyeceksiniz ki yardim edilsin. Şu satırları yazmaktan bile daha kolay bir sistemi ben yapamam diyorsan hiç bulaşmayın verin ücretini yapan yapsın.

Yok ben öğrenmek istiyorum diyorsanız; pic basic de ADCIN ve lcdout komutlarına ve ETE hocanın setlerine göz atın.

Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

Skynet

Alıntı yapılan: İlyas KAYA - 08 Şubat 2018, 10:15:33
Bu forumda bu şekilde yardım alamazsınız. Ortaya birşey koyacaksınız, ben yaptım olmadı sorunu bulamıyorum diyeceksiniz ki yardim edilsin. Şu satırları yazmaktan bile daha kolay bir sistemi ben yapamam diyorsan hiç bulaşmayın verin ücretini yapan yapsın.

Yok ben öğrenmek istiyorum diyorsanız; pic basic de ADCIN ve lcdout komutlarına ve ETE hocanın setlerine göz atın.

Çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz.