Proje yardım :)

Başlatan biomed4, 12 Mart 2018, 23:29:51

biomed4

Merhaba arkadaşlar,
Bir projem için ds1302 ve pic16f877 kullanmak istiyorum. Projemde yapacağım şey ds1302 ile zamanı öğrenerek bunu mikroişlemciye aktaracağım ve mikroişlemcinin de ds1302den aldığı bilgiyle istenilen zamanda bir buzzerı çalıştırmasıyla uyarı verdirmem gerekiyor. Bunu haftanın her günü günde üç kez alarm verecek şekilde ayarlamam gerekiyor. İşin teori kısmını hallediyorum ama uygulamaya dökemiyorum. Elektronik konusunda çok yetersizim. Nasıl bir devre hazırlamam gerekir yardımcı olursanız çok makbule geçer :)

ete

Sana devreyi tasarlar veririm ancak buna birde program yazman gerkecek. Baştan noktayı koymuşsun. Elektronik konusunda yetersizim diye o halde ne işin var elektronik ile. Yeterli olduğun işlerle uğraş.
Madem uğraşacaksın yeterli olmanın yolunu sor baştan. Gerçi yolu belli de sen göremiyorsun belkide
Yüzlerce kez tekrarladık. Bu sitede hazır iş verilmez. Sen işin ucundan tutacaksın bizde yardım edip o işi bitirmeni sağlayacağız. Bak ne güzel bir düşünce değilmi. Ama sen geride durup şunu itinde yukarı çıkartıverin demiş oluyorsun bu olmuyor işte.

Her neyse programı halledersen devreni tasarlayıp koyayım. Aslında hazırı var sizete bu projenin hatta fazlası bile var.

http://etepic.com/index.php/topic,56.0.html   

Linki bu. iBütün detay anlatılmış durumda orada sana uymayan bazı noktalar olabilir mesela DS1302 yerine onun dahaiyisi olan DS1307 kullanılmış projede. Bir gün için 3 alarm verilebiliyor sen tek istiyorsun.
Ama sistemin açıklamalarına bakıp yapabiliyorsan bütün ihtiyacın olan bilgiyi oradan alabilirsin hatta devre tasarımını aynen kullanabilirsin. Kızmaca darılmaca yok. Bak yeterince yardımcı oldum bile. İşin Yüzde 70'ini hallettik demektir bu. Gerisi sana kalıyor. Kolları sıva istersen.

Ete