Çift Taraflı Pcb Yüzük İçi Kaplama

Başlatan rayman, 18 Mayıs 2018, 12:39:31

rayman

Bir kaç firmayı aradım hemen hemen aynı fiyatlara yakın fiyat verdiler.. Ancak bir not düştüm fakat  kimse insafiyetini kullanıp yardımcı olmadı ticaretini düşündü.
Soracağım şey şu :
Bu pcb daha yeni tasarlandı.. Vede olası bir hata varsa çöp olacak gibisinden .. Sadece test ürünü olarak yapılacak . Eğer sorunsuz çalışırsa direk onaylanacak sonra adetli olacak diye..
Ona rağmen tek seçenek Çin de ürettirmek mantıklı geldi..
Pcb çift taraflı , yüzük içi kaplamalı. 14,5cm x 28.5cm maxç ölçüsü..

http://dosya.co/httyoetlic61/pbb.JPG.html

gogoce

Merhaba rayman,

bende size yakın bir pcb işiyle sürakli uğraşan arkadaşımla olan sohbetimden bazı bilgiler vereyim
*>Öncelikle pcb nin yapıldıktan sonra ne olacağına siz karar vereceğinizden bu onları ilgilendirmiyor. Çöp yada direkt baskı olabilir sonuçta onlar kendi giderlerine ve karına bakıyorlar
*>Birçok uyanık kişiler bu numune baskı bundan sonra 1000 adet 5000 adet baskı siparişi vereceğiz deyip dip fiyat alıp birdaha ne arayıp ne sorduklarından amaçlarının sadece dip fiyat almak olduklarından pcb üreticileri de kendilerini koruma amaçlı önlemler almaktadırlar
*>Kimi zaman verdiğiniz adetli siparişler verilse de bu pcb üreticileri için neredeyse angarya konumuna gelmektedir. şöyleki 2cmx 2cm pcb yaptırmak istediniz ve 1000 adet sipariş verdiniz. veriilen siparişin minimum tutarı mesela 150 dolar yada 1metrekare olmalıdır şeklinde şart koşuyorlar.

Bizler tüketici yada tasarımcı konumunda iken en ucuzu en kaliteliyi yakalamanın derdindeyiz. Bir de kendimizi üretici konumuna koyarsak bazı konularda kendilerine hak verebiliriz diye düşünüyorum. Bunun gibi birçok hususları var ben dinledikçe kendilerine hak verdim açıkçası. Mümkün olduğunca numuneyi çin de asıl baskıyı burda yaptırmak daha mantıklı oluyor.

Örnek; 53x37mm çift katlı delikiçi kaplamalı pcb yi çinde 10 adeti 5dolar, 9 dolar da kargo parası ödeyerek 1 ayda toplam 10 pcb ye nakliyat dahil 14 dolara elime geldi. Çalıştırdım sıkıntı çıkarmadılar ve şu anda 300 adeti türkiyede imal edilecek.

Saygılarımla
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

devreci22

Çin de hangi firma yı kullandınız yardım cı olur musunuz
Saygılar

kudretuzuner

Alıntı yapılan: devreci22 - 21 Mayıs 2018, 14:23:48
Çin de hangi firma yı kullandınız yardım cı olur musunuz
Saygılar
Merhaba,
Bu linkten çok kaliteli prototip baskı devreler yaptırdım.Tavsiye ederim.
https://www.seeedstudio.io/fusion_pcb.html?gclid=EAIaIQobChMI3KPRpJeX2wIVXWQZCh0sIQmtEAAYASABEgJCFPD_BwE

devreci22

gogoce

ben pcbway.com u kullandım 10x10 cm 10 adet pcb 5 dolar + nakliye
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

devreci22

Teşekkürler bu ikisinden fiyatı çalışma sı yapayım  ben  o zaman