Program Menüsü olan yazılım örneği

Başlatan elektro77, 18 Ağustos 2018, 17:23:48

elektro77

Arkadaşlar ekteki programı ete hocamdan çok yardım alarak tasarladım.
Sizede faydası olması açısından paylaşıyorum.Ana ve alt başlıkları değiştirerek kendinize has açma kapama işlemleri yapabilirsiniz.
Fakat karşılığındada sizden bir şey rica edicem. Bu konuda iyi olan arkadaşlarımdan bu programa
1-adj ile ısı algılama komutları(ısı algılayıcı termokupul veya ptc ;örn:1800 derecede 10 ohm, sıcaklık dustukce max:100 ohm)
2-algıladığı bu ısıyı ekranda gösterme(maximum ısı:1800 derece).
3-ısı ayar menusu ve ayarlanan ısıya göre açılan role
4-saat
5-zaman ve zaman ayar menusu
6-ayarlanan zamana göre açılan baska bir role
7-Tum ayarları kaydeden ve cihaz kapatılıp açıldığında aynı ayarlardan devam için bir eprom.

Bunları ekleyebilirseniz. Bu programı dilediğimiz her yerde kullanma imkanımız olur.
Bunu bu sitede ve ete hocamın yardımı ile kolayca yapabileceğimizi düşünüyorum.

Bilgi Paylaştıkça çoğalır.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

blueboard

Dosyayı indirdim ancak Rar dosyasından çıkaramıyorum. Arşiv bulunamadı yazıyor. Farklı tarayıcılarla denedim,sonuç aynı. Yüklenen dosyada mı hata var?

MC_Skywalker

Yok bir sıkıntı yüklenen dosyada. İndirmelsin yeniden.

elektro77

Geçmiş bayramınız mubarek olsun.
Bayram geçti ve iş başı. Yukarıdaki yazılım ile ilgili bir şeyler yapabildiniz mi arkadaşlar?
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

POWER

malesef dosyanınız açılmıyor.o dosyayı indirip başka bir bilgisayarda açmaya çalışırsanaız hata verdiğini göreceksiniz.kendi bilgisayarınızda açılabilir.zaten  blueboard arkadaşımızda aynı sıkıntıyı dile getirmiş.

Maxim

ben indirdim ve açtım, bir sorun yok dosyada

elektro77

açanlar var ama bir daha yükleyeyim madem ki.
ektedir.

elektro77

mesala bu programda dmx adres kısmını ve ledlerin son konumunu hafızada nasıl tutucaz arkadaşlar yardımcı olabilecek varmı.
cihaz her açılıp kapandığında en son konumundan açılacak. klasik eprom okuma yani.
ben neyi nerde okuyup yazacağımı bir türlü bilemedim.
o nedenle bir yerden başlayamıyorum. Bilmediğim için aklımda hiç bir şey oluşmuyor.
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

elektro77

dosyayı açamama nedeninin Dosya isminin uzunluğundan kaynaklanan bir hata olabileceğini  düşündüm. Dosyayı birde adını kısaltarak yüklüyorum açamayan arkadaşlar birde burdan denesin.

POWER

F®T

"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

elektro77

ikinci sayfada

POWER

yine aynı hatayı verdi.bende vinrarı başka yerlerde denedim sorun olmuyor.

elektro77

Bende hic anlamadim sorunu. Acanlarda var ama. Ne olabilirki.yarin baska birsey daha deneyecegim.
Isis projenin ilk simulasyondan sonra dosya klasorune bilgisayarimin  adınin gectigi bir dosya ekliyor. Onu kaldirip tekrar deneriz yarin.

elektro77

birde böyle deneyin.
ikinci sayfada