Pic ile Pic Programlama Yardım

Başlatan alien876, 29 Eylül 2018, 16:06:55

alien876

Herkese Kolay gelsin
Daha önce bu şekil bir şey yapan varmı yardım lazım
18F2620 denetleyicisi var bu denetleyicinin sadece epromunu dışardan bağlayacağım başka bir pic ile silmek istiyorum bunu programlayıcıya takarak yapabiliyorum ama sürekli iş yerine gitmem gerekiyor mobil olarak yapabileceğim birşey varmı bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum herkese kolay gelsin

ete

Bir pic epromu yalnızca kendisi tarafından program ile silinebilir. Yada yeniden programlama esnasında silinebilir.
Epromu silinecek picde programa ilave yapabiliyorsanız zaten başka bir şeye gerek olmadan o pini HIGH yapınca git epromu sıfırla dersiniz ve bir jumper ile bunu yapabilirsiniz. Başka yolu olduğunu sanmıyorum. Sanmıyorum derken uzun yollar kullanarak yapılabilir belkide. Mesela uzaktan pic içindeki programı değiştirip epromu sildirecek bir program yüklemek ve onu çalıştırıp epromu sildikten sonra eski programını yeniden yüklemek gibi yollar ama bu hiçde kolay bir yol değil maalesef. Özellikle içindeki program kilitli konumda ise.

Ete

coco

Pickit2'nin program to go özelliği ile sadece eeprom seçilerek yapılabilir diye düşünüyorum
Denemek lazım

dnaci

@alien876 sanırım gsm modül ile sms göndererekte epromdaki verileri silebilir veya değiştirebilirsiniz. Tabi epromunu sileceğiniz picin kaynak kodları elinizde olmalı ki aşağıdaki gibi bir devreyle haberleştirebilmelisiniz:

https://www.elektroinfo.org/2017/05/g510-gsm-modul-devre-semasi.html?m=1