Güvenlik hatası alıyorum

Başlatan fatih88, 19 Kasım 2018, 21:35:22

fatih88

Forma konu açamıyorum güvenli değil diyor sorun nedir
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

F®T

Bendede aynı sorun oluyor.Bende merak ettim ne olduğunu.Arama adres çubuğu başında güvenli değil yazıyor.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

fatih88

proxy ayarlarındanmı diye baktım normal tlfdada ünlem işaret var pc den resim falan ekleyemiyorum

www.fayelektronik.com

ete

Bende sorun gözükmüyor. Siteden çıkış yaptım tlf ve PC den yeniden giriş yapıyorum mesaj yazıyorum sorun gözükmüyor. Benzer sorun Picproje de de yaşanmış idi. Gerçekten sorun nedir bende bilmiyorum.
Biraz araştırınca sitelerin güvenlik certifikası alması gerektiğini öğrendim. Bir site adresi HTPP ile başlıyorsa ki bizim sitre bununla başlıyor güvenli değil olarak değerlendiriliyor. Güvenli siteler HTPPS ile başlıyor. Bu sağlamak için güvenlik certifikası almak gerekiyormuş. Ücretli yada ücretsiz ama ayda bir yada 2-3 ayda bir yenilemek gereken bir işlem ama son derece karmaşık. 3 aylık bir yapayım dedim ama hatalar ortaya çıkıyor. Bilen birisi varmıdır bu işi?.
İş derken yer sağlayıcı paneli üzerinden de yapılması gereken işler var ve ben hata yı orada alıyorum. Yoksa Sertifikaları (3 adet dosya) aldım ama yerlerine koyamadım. Hata verip çıkıyor sorun bende değil.

Aslında bu iş site içinde iken karşılıklı verilerin şifrelenerek alınıp verilmesi ile alakalı. Bu yapılırsa site güvenli oluyor. Yada hiç bir şifreleme yapılmadan veri alış verişi yapılıyor ise buda güvensiz oluyor. Bizim Kredi kartı ile yada ne bileyim güven gerektiren bir işlemimiz yok. Ama diğer yandan da kayıtlı üyelerimizin email hesapları var. Bunların belkide emniyete alınması gerekir. Tek emniyet gerektiren mesele bu bence.
Uğraşacağım yapabilirsem yaparım değilse bu şekilde çalışmaya devam diyorum.

Ete

fatih88

mesaj atıyor hocam sadece dosya seç butonuna basıca güvenli değil diyor bir valf resmi atacam 2 gündür ugraşıyorum bir türlü yollayamadım

www.fayelektronik.com

ete

Sonunda Burhan (Gevv) in yardımları ile siteyi güvenli hale getirebildik. 3 aylık süremiz var sonra yeniden yapacağız aynı şeyleri.

Ete

fatih88

www.fayelektronik.com

F®T

Alıntı yapılan: ete - 21 Kasım 2018, 15:13:22
Sonunda Burhan (Gevv) in yardımları ile siteyi güvenli hale getirebildik. 3 aylık süremiz var sonra yeniden yapacağız aynı şeyleri.

Ete

Teşekkürler emeği geçenlere.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.