toptobot

Başlatan elektro77, 24 Aralık 2018, 17:53:04

elektro77

Hocam beni yanlış anlamışsınız.
tamamen 1,5 yaşındaki kızımın bu mesleği ve robotları severek yetişmesi için bu robotları yapıyorum.
Para ile proje yaptığım falan yok.ihtiyacım yok çünki. Diyelim ki yaptım. Bildiklerimi zaten buradan sormama gerek yok ki. elbetteki bilmediklerimi soruyorum.
1 ay önce elektronik projem diye bir siteye üye oldum oradan da 3 faz sırası tek proje ile atıldım. nedeni ise kişiye ısrarı üzerine telefonumu vermem. o projedede zaten sizden aldığım kodları kullanmadım. 4013 ile yapılmış şemasını piyasa malı bir bir cihazdan çıkardığım basit bir şey gönderdim.
Amacım Tamamen hobby amaçlı ve kendimi tatmin etmek.
Yinede sizden özür dilerim çok soru sorduğum ve kendinizi kötü ve aldatılmış veya kullanılmış hissettirdiğim için.
Saygılarımla

elektro77
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

elektro77

toptobotu bitirdim. Daha çok eksiği var ama. Bu son hali.
videosu aşağıdaki youtobe linkinde

https://www.youtube.com/watch?v=s28K1Kxjrv8
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

elektro77

Bu robotta tutma islemini daha hizli nasil yapabilirim.

ahmet_zxc

...

elektro77

seni kollarınla ve başınla birlikte ayakta tutan, ayak tabanın(yani platformun) kaç cm2. Ve sende de biyojiroskop var değilmi.

furkan41

Güzel olmuş Redüktörlü Step motor kullanır ise cok daha güzel olacağına inanıyorum.

elektro77

Motorlar reduktorlu servo motor ve 2 kg kaldirma kapasitesine sahip. Bataryali uygulamalarda, sürekli akim çektiği için step motoru tercih etmiyorum. Yinede onerin icin tesekkur ederim.