proteus 8.7 kapanma problemi Çözümü

Başlatan fatih88, 23 Şubat 2019, 21:48:12

fatih88

arkadaşlar merhabalar proteus 8.7 kullanıyorum ama isiste çalışırken isis kapanıveriyor bilgisi olan arkadaşlar veya bu sorunu çözen varmı
iyi akşamlar
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

ete

Eskisi üzerine kurulurken registery de bütün eski kalıntıları silmek gerekiyor. Aksi halde kapanma sorunu olabiliyor.
Bir de programı yönetici olarak çalıştırın. Bu şekilde düzeldiğini söylüyorlar.

Ete

fatih88

abi pc yeni servisten geldi format yeni atıldı yeni yüklendim 8.7 yi win10 64bit olması sorun yaratabilirmi hiç bi fikrim yok sebebi hakkında
abi yönetici olarak çalıştırdım olmadı yine kapandı

www.fayelektronik.com

fatih88

sorun çözüldü arkadaşlar
picprojeden semihel arkadaşımızın yazdıklarını yaptım düzeldi

Proteus 8 kaldır ve program files(x86) ve program file da artık dosya varsa onlarıda sil,
sonrasında normal kurulumunu yap ve "choose the installation you want " kısmına geldiğin zaman custom kısmını seç,
"Instllatıon path " kısmında dosya yolunu kopyalayıp "Program data path " yolunu sildikten sonra oraya kopyala yani ikisinide aynı dosya yolu olması lazım,
sonrasında normal kuruluma devam et,
kurekli klasöründe bin ve model dosyaları varsa onuda programın kurulu olduğu yere kopyala. Benimde zamanında başım ağrımıştı bundan ben böle çözmüştüm. yolları ayrı olunca sadece
program kurekli bin ve model dosyalır kureksiz kalıyo o yuzden belirli bi süre sonra kapanıyo. Umarım yardımcı olmusumdur.

www.fayelektronik.com

ete

İşin bu kısmını anlamıyorum. Bazen iki dosya yolu farklımı çıkıyor bende hep aynı çıkıyor neden acaba?
Aklında kalmış ise buraya yazabilirmisin. Farklı olan neymiş.
Installation Path= nedir
Data Path= nedir yada ne idi sende acaba?
Gözden kaçan bir şey olsa gerek. Yani ufak bir farklılık var olsa gerek ve aynı gibi geliyor olabilir bakan kişiye.

Ete

fatih88

hocam birini x86 atıyor diyerini c:program file ye sorun olmaması gerek ama dosya yolu farklı olduğu için galiba bide win10 tam oturmadı galiba win7 de böyle bir sorun yoktu şu yeni pc ler win10 aşağısını kabul etmiyor bios güncellemesi falan yapman gerekiyor galiba diger windows ları yüklemek için tabi bundanda olmayabilir cok pc donanımına hakim değilim açıkçası neticede sorunum çözüldü en azından form arkadaşlarıda faydalanabilirler bu sorun icin 7.10 bırakmıştım inşallah faydalı olur

www.fayelektronik.com

ete

Eski windows sürümlerinde galiba Program Files(X86 ) diye bir klasör yok idi. Şimdi Program Dosyaları (X86) diye bir klasör hemde Program Files diye başka bir klasör var. Bu karışıklık yaratıyor olsa gerek. Bunun ingilizcesindeki isimlendirme nasıl acaba.
Program Dosyaları aslında Program Files ötekiside Program Files birine X86 eklemiş sadece.
Her neyse dikkat etmek gerek.

Ete

fatih88

aynen hocam hocam başlığı preteus 8.7 kapanma problemi çözümü diye değiştirebilirmisiniz ben beceremedim teşekkürler sayın hocam

www.fayelektronik.com

transistor

8.7 sürümünü nereden teemin edebiliyoruz. Bende 8 sürümü kullanıyorum.

ete

Sonsivri isimli sitede bulabilirsin.

Ete