Esp wifi şifre girme

Başlatan ota, 14 Mart 2019, 16:16:16

ota

Merhaba bir  yerde gördüm meraktan dolayı soruyorum.esp modüllerine wifi şifresini yazılım bölümünde değilde telefondan giriyorlar bunu nasıl yapıyorlar (snoff diye bir üründe gördüm)

İlyas KAYA

Esp ye web server kuruyorsunuz ve aynı web sitesi gibi çalışıyor. Oraya yazıp kayıt et yapıyorsunuz. Esp web server olarak araştırın.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

canteknik

Aslında şöyle birşey var fakat denemedim
Esp üzerinden işlemciye gönderdiğimiz kodlar ile role cektiriyor led yakıyor veya benzer işlemler yapıyoruz
peki şöyle bir şey olamazmı sizce
Cepten göndereceğimiz kodun başına bir işaret karakteri koysak ve işlemciye desekki bu karakteri aldıktan sonra gelen komutları geri gönder ve bu kodlar da AT komutu olsa yani ssid password değişim kodları

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: canteknik - 16 Mart 2019, 11:04:20
Aslında şöyle birşey var fakat denemedim
Esp üzerinden işlemciye gönderdiğimiz kodlar ile role cektiriyor led yakıyor veya benzer işlemler yapıyoruz
peki şöyle bir şey olamazmı sizce
Cepten göndereceğimiz kodun başına bir işaret karakteri koysak ve işlemciye desekki bu karakteri aldıktan sonra gelen komutları geri gönder ve bu kodlar da AT komutu olsa yani ssid password değişim kodları
bunu işlemci olmadan da yapabilirsin zaten.

tabii bu yöntem de mümkün.

canteknik

Bu sorunun amacının sahadaki bir ürün üzerine takılmış esp8266 olabileceğini düşündüğüm için cevaplamıştım
Aksi takdirde dediğiniz gibi pc ile seri bağlantı kurarak bunu ve diğer ayarları yapmak zaten mümkün 

Dtmf

Iyi gunler arkadaslar ardunio ide 1.8.8 esp programlarken neden sikinti cikariyor bu versiyon ile programlayabilen varmi

canteknik

Belki ilgini çekebilir 7tl lik bir ürün
Direnç Nette

Dtmf

Canteknik durumu soyle izah edeyim gonferdigin urun bende mevcut programlamada sikinti yok esp yi ardunio ide 1.5.6 versyonu ile programliyorum.sorun ardunio ide nin 1.8.8 versyonu dosya bulunamadi vs gibi hatalar veriyor bu 1.8.8. Versyonu ile esp yi programlamayi basaran varmi  :)

canteknik

Alıntı yapılan: Dtmf - 17 Mart 2019, 14:13:22
Canteknik durumu soyle izah edeyim gonferdigin urun bende mevcut programlamada sikinti yok esp yi ardunio ide 1.5.6 versyonu ile programliyorum.sorun ardunio ide nin 1.8.8 versyonu dosya bulunamadi vs gibi hatalar veriyor bu 1.8.8. Versyonu ile esp yi programlamayi basaran varmi  :)
Anladım kusura bakma  :)
Aynı sıkıntıyı yaşayan varsa umarım cevaplar.
Ben hiç ardunio kullanmadım :)

Dtmf

:) bende ardunio karsitiydim fakat bazi seyler mecbur birakti sonucta hayatta herseyi bilmek lazim tavsiye ederim canteknik selametle

ota

Esp8266 ile bir web server kurdum ama web arayüzüne gönderdiğim değer değiştiştiğinde web güncellemek gerekiyor ben otomatik güncelleme yaptım ama o da bazen eski bazen de yeni değeri gösterdi bu sorunu nasıl çözebilirim?

canteknik

Merhaba
Güvenlik vs. önemli değil ise TCP/IP yerine UDP kullanabilirsin

Alıntı;
TCP: UDP 'den daha yavaştır çünkü verinin karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığını kontrol eder.

UDP: Ses ve video gönderiminde kullanılır. TCP'ye göre daha hızlıdır fakat güvenli değildir. Veri ismine datagram denilir. Datagramın segmentten farkı ise içerisinde sıra numarasının bulunmamasıdır.

Sonuç olarak TCP hızında daha yavaş olabilir ancak TCP protokolü daha hızlı. UDP protokolü üzerinde doğruluk ve güvenlik konusunda daha fazla seçenek sunmaktadır. UDP, ses veya video gibi verileri aktarmak için kullanışlıdır. UDP oyunlar için oldukça kullanışlıdır.

İlyas KAYA

Alıntı yapılan: ota - 17 Mart 2019, 21:53:56
Esp8266 ile bir web server kurdum ama web arayüzüne gönderdiğim değer değiştiştiğinde web güncellemek gerekiyor ben otomatik güncelleme yaptım ama o da bazen eski bazen de yeni değeri gösterdi bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bu kısımdan sonrası web programlamaya girdiği için bu konuda pek yardımcı olamayacağım çünkü web programlama bilgim çok zayıf.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

canteknik

Ekteki program TCP Socket 
Google PlayStore'den indiriliyor
Bu iş için size büyük ölçüde ışık tutacaktır.