Huntron Protrack 1 CRT Arızası Ve Tamiri Repair

Başlatan tolganor, 05 Ağustos 2019, 20:05:34

tolganor

Merhabalar. İkinci El olarak almış olduğum Huntron Protrack1 Kart Test cihazım CRT ekranında görüntü kaybı yaşadım . Bazan tüp ekrandaki görüntü gidiyor ve cihaz içindeki fan sesi ,aşırı akımdan dolayı yavaşlıyordu . Bunu rahatlıkla duyuyordum . Bazan ise kendiliğinden açılıyordu . Cihaz içinden bir koku geliyordu . Bozuk parçanın CRT ekranı süren bağımsız 2 Adet çıkışı olan 12V beslemeli DC DC convertör olduğunu anladım
Maalesef bu parçanın içi sert bir yapıştırıcı malzemesi ile dolgu yapılmıştı . Yani tamiri imkansız gibiydi.
 www huntron.com/forum/index.php?topic=191.0
Bu linkte CRT ekranı süren bir DC DC güç ünitesinden ve revizyonundan söz ediyordu . Takılması gereken 2 adet parça görünüyordu.
Bu parçalardan biri  Emco High Voltage Corporation'dan bir GP02R DC DC Convertör olduğu yazıyordu .
Bu parçalardan 2. si ise ri-Mag'den bir Curtis Industries Company'den 12 VDC @ 200 mA izole edilmiş TDA2-1212s idi .

Mail Adresim : umitedi@gmail.com yada umitedi@hotmail.com

Fakat bu parçaları hemen temin edebilmek çok sıkıntılı bir durumdu Türkiye'de bulamadım .
Bende karar verdim ya bu DC DC convertörü ben üretecektim . Ki bu sonraki seçenekti yada bozuk parçayı tamir etmeyi deneyecektim.

uploading pictures online