bana biraz hayal lazım

Başlatan Hattuşa, 26 Ağustos 2019, 16:15:12

Hattuşa

slm arkadaşlar;
https://etepic.com/index.php/topic,4268.msg40161/topicseen.html#msg40161

yukarıda ki linkte bahsettiğim sorundan kaynaklı sıkıntılar yaşıyorum. öğrendiğim android studioyu geliştirmek adına nette hazır cep telefonunun özelliklerinden yararlanarak 1-2 uygulamayı yaptım ama sarmadı...

kendi hevesime işi bırakmama adına ve bu işi öğrenme adına başka projeler yapmak istiyorum.

bu konuda sizin önerilerinizi almak istiyorum.

bu arada stm32f MCU ile hal kütüphanelerinden yararlanarak bluetooth (HC05) ile android cep telefonuna data alıp- data yollayabiliyorum. ve bunun için 1 ay uğraştım. amacım yalın android cep telefonlarında uygulama yapmak değilde, daha çok kendi kurduğumuz bir devre ile bilgi alış-verişi yaparak bir sistem kurmak ve bunu kullanıcıya sunmak istiyorum.

kıt-kanaat C++ dili ufak-tefek android yazılım bilgisi ile ne tip uygulamalar yaparsam insanlara faydalı olur ve kendimi geliştirmiş olurum. fikirlerinizi almak istiyorum

MB_77

bu mesaj tarafımdan silinmiştir.

MB_77

bu mesaj tarafımdan silinmiştir.

elektro77

evde size hizmet edecek su getirecek,çay kahve getirecek akılı robot yapın. komutlarıda android ile alabilir. yada sesli. sizinle siri gibi sohbet edecek mesala. yada yerinden kalkamayan felçli hastalara hizmet edecek bir robot. Bu konununda önü baya açık.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

ta2by

Merhaba,
Bu benim ilk mesajım olacak. Biraz hayal gücü fazla diyeceksiniz ama bence olmayacak şey değil.

Bir Radyo amatörü olarak hayalim.Bana öyle bir anten yapın ki kainatta  var  olan bütün elektromanyetik  sinyalleri  bununla algılayıp bu sinyalleri AC veya DC olarak depolayıp  kullanayım. Depolamak  kolay burada önemli olan ANTEN .

Hattuşa

Alıntı yapılan: ta2by - 30 Ağustos 2019, 15:28:46Merhaba,
Bu benim ilk mesajım olacak. Biraz hayal gücü fazla diyeceksiniz ama bence olmayacak şey değil.

Bir Radyo amatörü olarak hayalim.Bana öyle bir anten yapın ki kainatta  var  olan bütün elektromanyetik  sinyalleri  bununla algılayıp bu sinyalleri AC veya DC olarak depolayıp  kullanayım. Depolamak  kolay burada önemli olan ANTEN .

kendimi bu konuda yeterli hissetmiyorum zira düşük frekanslarda anten boyu ile yüksek frekanslardaki anten boyu farklı.
her nekadar androis studio vb argumanlara uymasa da söyledikleriniz, eski bir define cihazcı olarak bu antenleri merak etmiyor değilim. varsa paylaşacak bişeyleriniz memnun oluruz

ta2by

Merhaba,
Haklısınız biraz fazla hayal ::)  ancak hani bir deyim var ya " olmaz olmaz deme,olmaz olmaz ;D " bakarsınız biz göremeyiz ama yıldız tarihi bilmem kaç da bunlar olabilir. Benimkisi yıllarca aklımda olan bir düşünce yansımasıydı. Çeşitli frekanslarda çalışmalarım oldu ama tatmin edici değil. Cevap için teşekkürler.

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: ta2by - 30 Ağustos 2019, 15:28:46Merhaba,

Bu dediğiniz radyo teleskop şekilde yapmışlar;
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-47868739