timer0 ve pin kesmesi neden durur

Başlatan fatih88, 27 Aralık 2019, 16:52:19

fatih88

sayın arkadaşlar genelde bu form pbp yazılım diline hitap eden bir forum lakin ben pbp ile ugraşmasam bile bu formda bulunmayı soru sormayı ve bildiğim bir konuysa yardım etmeyi seviyorum
ticari bir projemde atmega644pa kullanıyorum 64k bellek bana fazla ama pin adedi ve tüm bacağında pin değişim kesmesi olduğu için bu mcu yu seçtim projemde hem pin değişim kesmelerini ve timer0 kullanıyorum gayat iyi çalışıyor lakin ben bir hata olunca aptal döngüye sokup çıkışlara ne vermem gerekiyorsa veriyorum sorun burda başlıyor aptal döngüye gerince timer0 ve pin değişim kesmesi işlem görmüyor

yukarda dediğim gibi pbp ile alakalı değil sizden sorunun ne olabileceği veya neyden kaynaklanacağının fikrini sunarsanız sevinirim

affınıza sığınarak bir şey sormak daha istiyorum 220v gittiğini en ucuz yoldan nasıl halledebilirim
iyi çalışmalar
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

Dtmf

Ben soyle yapmistim.ticari bir proje idi marsla calisan jeneratoru otomatik devreye sokan sebeke geldiginde durduran bir devre idi.220v u kopru tipi diyotla dogrultup 100k direnc ile pc817 ye girmistim yani optonun icindeki irled aktif oluyor sebeke varken sebek gittiginde tam tersi.aslinda bir diyot bir adet 100k ile yapmistim sikinti oldu soyle sebek frekansindan dolayi pic sebek varken  bazen sebeke yokmus gibi hareket etti.cozum tam dalga dogrultma.

Dtmf