bas uzantılı dosyayıı compile ederken hata

Başlatan kadir53350, 17 Haziran 2020, 08:54:59

kadir53350

merhaba ekte eklediğim dosyayı bir türlü compile yapamıyorum hata veriyor ıllegal opcode hatası veriyor biraz araştırma yaptım galiba sigorta ayarlarından ama cözemedim lütfen yardımcı olurmusunuz. :-\

elektro77

Alıntı yapılan: kadir53350 - 17 Haziran 2020, 08:54:59merhaba ekte eklediğim dosyayı bir türlü compile yapamıyorum hata veriyor ıllegal opcode hatası veriyor biraz araştırma yaptım galiba sigorta ayarlarından ama cözemedim lütfen yardımcı olurmusunuz. :-\
Derleme yaptığınız programdan işlemci seçimini doğru yaptınızmı. 16F877 seçmeniz gerekli. Birde bu sigorta ayarları ile 32 bit makineniz olmalı .
64 bit kullanıyorsanız bu sigorta ayarları ile derleme yapamazsınız.
Bunu anlamak için sigorta ayarlarını komple not durmuna getirin bakalım düzelecekmi hata.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

ete

Sigorta ayarlarınız 32 bit makinalar için derlemeye uygun şekilde yazılmış.
Artık pek 32 bit makina da kalmadı. Şayet makina 64 bit ise MPASM kullanarak derleme yapmanız gerekiyor.
Aşağıdaki linki dikkatlice okuyun.

https://etepic.com/index.php/topic,1687.0.html

BU arada programı ben derledim hatasız derledi. Tabiiki sigorta ayarlarını kendi sistemime göre değiştirdim.

Ete

kadir53350

ben zaten 32 bit sistem kullanıyorum yine derleyemedim siz derlenmiş şeklini atabilirimisin. Sigorta  ayarlarını dediniz gibi yaptım yine hata veriyor

elektro77

64 bitte derlenmiş halini aşağıya ekledim.
"Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsan o konunun öğretmeni ol; daha iyi öğrenmek istiyorsan o konuda bir kitap yaz; daha da iyi öğrenmek istiyorsan yazdığın kitabi oku"

kadir53350